Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відображати вартість робіт у додатку ДІЯ до декларації з податку на прибуток: з ПДВ чи без

Роз’яснення

23.04.2025 6 0 0

Як у рядках 24, 24.1–24.4 додатка ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств відображається вартість майна (робіт, послуг): з ПДВ чи без ПДВ?

Відповідно до абзацу другого пп. 137.10.1 Податкового кодексу (далі – ПК) сума податку, що підлягає сплаті до бюджету резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах за кожною окремою операцією відповідно до п. 135.2, 137.10, 141.91 ПК, зменшується на суму податку на доходи нерезидента, нарахованого (сплаченого) резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах за відповідною операцією згідно з п. 141.4 ПК. При цьому сума зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану відповідно до п. 135.2, 137.10, 141.91 ПК.

Розрахунок податку на операції резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах здійснюється у додатку ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі – додаток ДІЯ).

Зокрема, у рядку 24 додатка ДІЯ відображається загальна вартість майна (робіт, послуг), які надані резидентами Дія Сіті – платниками податку на особливих умовах іншим особам.

Показник рядка 24 додатка ДІЯ є сумарним значенням показників за рядками 24.1–24.4 додатку ДІЯ, в яких відображається вартість наданого майна (робіт, послуг) у розрізі окремих категорій осіб.

Спеціальний режим оподаткування резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах не передбачає особливих умов зі сплати ПДВ).

Для цілей обкладення ПДВ відповідно до п. 180.1 ПК платником ПДВ, зокрема, є будь-яка особа, яка зареєстрована або підлягає реєстрації як платник ПДВ.

Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПК, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі (зокрема, але не виключно шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 грн (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПК, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи (п. 181.1 ПК).

ПДВ – непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розд. V ПК (пп. 14.1.178 ПК).

Згідно з абзацом першим п. 5 НП(С)БО 15 «Дохід», затвердженого наказом Мінфіну від 29.11.1999 № 290, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Не визнаються доходами такі надходження від інших осіб, зокрема, сума ПДВ, акцизів, інших податків і обов’язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів (пп. 6.1 п. 6 НП(С)БО 15).

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291, у бухгалтерському обліку для узагальнення інформації про розрахунки підприємства за усіма видами платежів до бюджету призначено рахунок 64 «Розрахунки за податками й платежами». На субрахунку 641 «Розрахунки за податками» ведеться облік усіх бюджетних податків (податок на прибуток, ПДВ тощо).

Зокрема, за кредитом субрахунку 641 «Розрахунки за податками» аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість» відображається виникнення податкових зобов’язань з ПДВ, а за дебетом – сума податкового кредиту з ПДВ та суми ПДВ, перераховані до бюджету.

Отже, якщо резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах зареєстрований платником ПДВ та операції з надання (передачі) майна (робіт, послуг) таким платником іншим особам є об’єктом обкладення ПДВ, то у рядках 24, 24.1–24.4 додатка ДІЯ відображається вартість такого майна (робіт, послуг) без ПДВ.

Водночас зазначаємо, що регулювання питань методології бухобліку та фінзвітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухобліку та аудиту, затверджує НП(С)БО, НП(С)БОГС, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухобліку та складання фінзвітності (ч. 2 ст. 6 Закону від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

ЗІР, категорія 102.02

 

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали