Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оплачується робота у святкові і неробочі дні

06.06.2018 1986 0 1

На офіційному сайті Управління Держпраці в Дніпропетровській області були надані роз'яснення заступника начальника відділу з питань експертизи умов праці Олександра Матвієнка щодо оплати роботи у святкові і неробочі дні.

Перелік таких днів визначено ст. 73 КЗпП: 1 січня - Новий рік; 7 січня і 25 грудня - Різдво Христове; 8 березня - Міжнародний жіночий день; 1 травня - День праці; 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги); 28 червня - День Конституції України; 24 серпня - День незалежності України; 14 жовтня - День захисника України. Також робота не проводиться в дні релігійних свят, в тому числі один день (неділя) - Пасха; один день (неділя) - Трійця (ч. 2 ст. 73 КЗпП).

Важливо! Оплата праці в зазначені дні здійснюється в підвищеному розмірі, встановленому ст. 107 КЗпП, а саме:

відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

працівникам, робота яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної (денної) ставки;

працівникам, які отримують місячні оклади: за роботу в межах місячної норми робочого часу - у розмірі одинарної годинної (денної) ставки понад оклад; за роботу понад місячну норму - в розмірі подвійної годинної (денної) ставки понад оклад.

Розмір доплати працівникам, яким встановлено місячні оклади, розраховують шляхом ділення місячного окладу на встановлену норму робочого часу на підприємстві для відповідних категорій працівників і множенням приватного від ділення на фактично відпрацьовані години в святковий або неробочий день. При цьому для працівників, які працювали в зазначені дні понад установлену на підприємстві норму робочого часу, таке частка від ділення подвоюється. Крім подвійної оплати, за бажанням працівника може бути наданий інший день відпочинку, який не оплачується і є для нього вихідним.

У разі введення підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються понаднормові і оплачуються в подвійному розмірі.

Тому під час підрахунку такого годинника робота в зазначені дні понад установлену на підприємстві норму робочого часу за обліковий період не враховується, адже вона вже оплачена в подвійному розмірі.

Порядок оплати за роботу в святкові та неробочі дні поширюється і на працівників з ненормованим робочим днем.

Увага! Певні КЗоТом норми оплати праці за роботу в зазначені дні є мінімальними державними гарантіями. Роботодавці відповідно до ст. 97 КЗпП і ст. 15 Закону від 24.03.95 р № 108/95-ВР «Про оплату праці» можуть самостійно в колективних договорах встановити більш високий рівень оплати праці за таку роботу.

http://dp.dsp.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали