Як оформити зберігання готівки не у скриньці РРО?
В Індивідуальній податковій консультації від 03.02.20 р. № 432/6/99-00-05-04-01-06/ІПК податківці нагадали, як оформити зберігання готівки в сейфі, на місці проведення розрахунків через РРО
Головна вимога полягає в тому, що суб'єкти господарювання, які застосовують РРО, зобов'язані забезпечити відповідність суми готівки на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній в Х-звіті. Скільки там зазначено, стільки фізично і має бути (п. 13 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).
Місце проведення розрахунків – це місце, де знаходяться тільки гроші, отримані через РРО. Виїмка грошей зі скриньки РРО, не пов'язана з проведенням розрахункової операції, оформляється операцією «Службова видача». А внесення готівки до скриньки РРО, не пов'язане з проведенням розрахункової операції (зокрема, для реєстрації суми, яка зберігається на місці проведення розрахунків до моменту проведення першої розрахункової операції після виконання Z-звіту), оформляється операцією «Службове внесення».
Якщо підприємство зберігає в ящику РРО тільки частину виручки (наприклад, через те, що вся виручка туди не помістилася), тоді решту можна зберігати в сейфі – за умови, що він знаходиться в місці проведення розрахунків. Причому цю умову бажано зафіксувати в наказі по підприємству. Таке зберігання оформляється через РРО операцією «Службова видача». І важливо розуміти, що, щоб уникнути порушення законодавства, ніяких інших грошей (крім сум, отриманих від реалізації товарів/послуг з оплатою через РРО) у такому сейфі не має бути!
Коментарі до матеріалу