Як оформити РК при взаємозаліку
Зарахування зустрічних вимог за зовнішньоекономічними контрактами: все-таки можна чи ні?
Чи треба складати акт про взаємозалік
Взаємозалік заборгованості як спосіб закриття розрахунків із контрагентом
В Індивідуальній податковій консультації від 23.08.18 р. № 3666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі – ІПК № 3666) розглянуто таку ситуацію. Постачальник отримав передоплату від покупця за товар № 1 й оформив податкову накладну (далі – ПН). Але потім з'ясувалося, що товар № 1 не буде поставлений. І тоді сторони вирішили зарахувати отриману передоплату за товар № 1 у рахунок уже поставленого, але не оплаченого товару № 2 (на дату постачання товару № 2 була оформлена ПН).
ДФС роз'яснює, що в цій ситуації постачальник може скласти розрахунок коригування (далі – РК) до ПН, оформленої при отриманні передоплати, щоб зменшити суму нарахованих податкових зобов'язань за товаром № 1. Такий РК складається на дату підписання документа, яким змінюються умови правочину (наприклад, це може бути додугода до договору постачання).
Зазначимо, що ДФС в ІПК № 3666 не говорить, яку саме причину коригування слід указати в даній ситуації. Очевидно, що причиною коригування буде «Повернення товару або авансових платежів».
Коментарі до матеріалу