Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як забезпечити будівельників спецодягом та спецвзуттям: Держпраці

14.04.2020

Працівникам галузі будівництва найчастіше доводиться виконувати роботи на відкритому повітрі, в умовах несприятливих мікрокліматичних умов, забруднення.

Відповідно до статті 8 Закону про охорону праці на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов`язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами працівникам безоплатно видаються спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту (далі - ЗІЗ).

Порядок видачи, зберігання та використання ЗІЗ визначається Мінімальними вимогами № 1804. Відповідальність за своєчасне забезпечення працівників ЗІЗ в повному обсязі покладається на роботодавця. Він зобов`язаний забезпечити за власний рахунок їх придбання, комплектування, видачу, утримання відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Ці ЗІЗ мають утримуватись у належному, безпечному стані та мають відповідати вимогам Технічного регламенту ЗІЗ, Нормам № 126 та Нормам № 62.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити відповідно до інструкції з експлуатації періодичне випробовування та перевірку придатності ЗІЗ, а також своєчасну заміну їх компонентів, вузлів або інших частин, якщо їх захисні властивості погіршились або якщо вони певний час не використовувались. Після перевірки на ЗІЗ слід поставити відмітку (клеймо, штамп) про термін наступного випробування.

Роботодавець зобов'язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам.

Видача працівникам і повернення ними ЗІЗ має обліковуватися в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ, форма якої наведена у додатку 1 до Мінімальних вимог № 1804. Видача та повернення ЗІЗ проводиться лише під підпис працівника.

До індивідуальних засобів захисту, які використовуються на будівництві можна віднести: каски, запобіжні пояси (у зв`язку з виконанням робіт на висоті) , окуляри, газопилозахисні респіратори, рукавиці, костюми, черевики, плащі, щитки, діелектричні чоботи, діелектричні рукавиці тощо. Не слід забувати про забезпечення працівників утепленим спецодягом, спецвзуттям та підшоломниками в холодну пору року.

Спецодяг, спецвзуття і засоби індивідуального захисту повинні забезпечувати комфортне і безпечне виконання будівельних і оздоблювальних робіт. Навіть невеликий ремонт не може обійтися без використання захисного одягу та ЗІЗ. Одяг повинен відповідати вимогам техніки безпеки і захищати від шкідливих факторів виробничого середовища та трудового процесу.

Треба пам`ятати, що відповідно до статті 14 Закону про охорону праці не тільки роботодавець несе відповідальність за безпечні умови праці на підприємстві та безпеку працівників, а й кожний працівник несе безпосередню відповідальність за власну безпеку та - оточуючих його людей, дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, правил поводження з машинами, обладнанням, устаткуванням, під час використання засобів колективного та індивідуального захисту в процесі виконання своїх посадових обов`язків.

mk.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали