Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як ППР відображаються в показниках СЕА ПДВ

16.04.2024 10 0 0

Як відображаються отримані платником ПДВ за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення за формами «В1», «В3» та «В4» в показниках системи електронного адміністрування ПДВ? 

Порядок електронного адміністрування ПДВ встановлено Податковим кодексом (далі – ПК) і Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569. 

Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) (Накл) розраховується відповідно до п. 2001.3 ПК за такою формулою: 

Накл = НаклОтр + Митн + ПопРах + Овердрафт – НаклВид – Відшкод – Перевищ, 

де Відшкод – це загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до ПК. 

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Мінфіну від 28.12.2015 № 1204, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 22.01.2016 за № 124/28254 зі змінами (далі – Порядок № 1204). 

Відповідно до п. 58.1 ПК, якщо за результатами перевірки проведеної контролюючими органами встановлено факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то виносяться податкові-повідомлення рішення (далі – ППР) за формами затвердженими Порядком № 1204: 

  • В1 – у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у тому числі якщо заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовані платнику податку; 
  • В3 – у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування; 
  • В4 – у разі зменшення від’ємного значення суми ПДВ. 

У разі подання платником податку податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), в якій платник податку декларує суму до бюджетного відшкодування ПДВ (на рахунок платника у банку/небанківському надавачу платіжних послуг (ряд. 20.2.1 декларації ) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (ряд. 20.2.2 декларації), показник Відшкод збільшується на таку суму і, відповідно, зменшується показник Накл

При цьому показник Відшкод підлягає коригуванню в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) за результатами перевірок контролюючих органів, що проводяться відповідно до ПК, шляхом зменшення показника Відшкод відповідно до винесеного ППР за формою «В3» на дату його узгодження. 

Одночасно відбувається відповідне збільшення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, на суму зменшеного бюджетного відшкодування по угодженим ППР за формою «В3». 

ППР за формами «В1» та «В4», зокрема в частині суми завищення від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не впливають на значення показника Відшкод

Водночас ППР за формою «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яку зараховано у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, враховується при обрахунку показника Sнакл в СЕА ПДВ шляхом зменшення показника Відшкод

ГУ ДПС у Черкаській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали