Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як бути платнику ЄП третьої групи (ставка 3 %), якщо ДПС анулювала йому реєстрацію платником ПДВ в останні дні кварталу

01.02.2024 6 0 0

Яку ставку ЄП застосовує ЮО – платник ЄП третьої групи, яка застосовувала ставку ЄП у розмірі 3 %, після анулювання контролюючим органом реєстрації платника ПДВ в останні дні кварталу, якщо заява про зміну ставки ЄП подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу? 

Відповідно до абзаців першого – четвертого п. 184.2 Податкового кодексу (далі – ПК) анулювання реєстрації платника ПДВ на підставі, визначеній у пп. «а» п. 184.1 ПК, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у пп. «б»–«з» п. 184.1 ПК, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу. 

Якщо щодо особи, зареєстрованої платником податку до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця або якщо до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично на підставі відповідних відомостей, отриманих згідно із Законом від 15.05.2003 № 755-VI «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» або за даними реєстру платників єдиного податку. 

Анулювання реєстрації платника ПДВ здійснюється на дату подання заяви платником ПДВ або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації. 

Контролюючий орган, який прийняв самостійне рішення про анулювання реєстрації платника податку, зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації (п. 184.10 ПК). 

Згідно з пп. 5 п. 293.8 ПК у разі анулювання реєстрації платника ПДВ у порядку, встановленому розд. V ПК, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ. 

Оскільки нормами гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПК у разі анулювання реєстрації платника ПДВ не передбачено іншого терміну для подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування після закінчення терміну, ніж визначений пп. 5 п. 293.8 ПК, то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи, якій контролюючим органом анульовано реєстрацію платника ПДВ в останні дні кварталу, буде перебувати на спрощеній системі оподаткування та застосовувати ставку єдиного податку у розмірі 3 % протягом такого кварталу та наступного кварталу, в якому, у визначені ПК строки, нею буде подано заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування. 

ЗІР, категорія 102.12 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали