Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Підсумки кампанії подання Звітів про КІК за 2022–2023 роки

Аналітика
15.01.2025

ДПС підбила підсумки кампанії подання Звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) за 2022–2023 роки.

Загалом 15 698 контролерів подали 39 058 Звітів щодо 23 689 КІК, зареєстрованих у різних юрисдикціях світу (119 країн).

Більшість Звітів (28 509) подано за повною формою, а 10 549 – за скороченою. Фізичні особи подали 38 084 Звіти, а юридичні – 974.

Республіка Польща та Республіка Кіпр залишаються найпопулярнішими юрисдикціями для реєстрації КІК українцями та складають відповідно 23,2 % та 11 %. Крім них, найбільшу частку серед країн реєстрації КІК займають Сполучені Штати Америки – 9,4 %, Велика Британія – 9,1 %, Естонська Республіка – 7,5 %. Інші 114 країн реєстрації складають близько 40 %.

Детальний аналіз поданих Звітів дозволяє зробити висновок про те, що частку серед країн реєстрації КІК займають офшорні юрисдикції. Водночас спостерігається тенденція до диверсифікації юрисдикцій, що свідчить про адаптацію бізнесу до нових правил оподаткування.

Загальна сума податків, нарахованих за результатами декларування, перевищила 2 млрд грн. Це свідчить про ефективність нової системи оподаткування КІК та сприяє стабілізації державного бюджету в умовах економічних викликів.

Варто зазначити, що з травня 2024 року сума задекларованого податку до сплати зросла на 246,1 млн грн.

Кількість поданих Звітів (приріст з 01.05.2024 становить +23 %) та задекларований податок (+13 %) демонструють значне зростання обізнаності платників податків щодо правил податкового обліку КІК.

Впровадження системи звітування про КІК сприяє боротьбі з ухилянням від сплати податків та оптимізацією податкових зобов’язань. Крім того, ця система дозволяє отримати більш повну картину міжнародних фінансових потоків та їх впливу на українську економіку.

Отримана інформація дозволить податковій службі більш ефективно контролювати виконання податкового законодавства та виявляти можливі порушення. Наступним кроком стане детальний аналіз поданих Звітів та проведення податкових перевірок у разі виявлення ознак порушень та виявлення контролерів, які не виконали обов`язки звітування про КІК.

Водночас, згідно з чинним законодавством, платники податків, які самостійно виправляють помилки, що призвели до заниження податкового зобов’язання, звільняються від штрафних санкцій та пені до кінця воєнного стану (пп. 69.38 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, далі – ПК).

Нагадуємо, що відповідно до змін (Закон від 04.12.2024 № 4113-ІХ ) до контролюючої особи не будуть застосовані штрафні санкції за порушення, вчинені у період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, за умови виконання контролюючою особою обов’язків, передбачених ст. 392 ПК, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.

З огляду на зазначене, ДПС наголошує на необхідності виконання контролюючими особами правил КІК, які регламентує ст. 392 ПК.

ДПС


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали
Центр сповіщень