Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Використання платником ФСП земельних ділянок за договорами емфітевзису

Редакція

23.06.2017 213 0 0

Сільськогосподарське підприємство є платником ФСП і має намір укласти з власниками земельних ділянок договори емфітевзису. Чи повинні включатися до об’єкта оподаткування ФСП площі сільськогосподарських угідь, що використовуватимуться за договорами емфітевзису?

Емфітевзис є одним із видів права на землю, визначених розділом ІІІ Земельного кодексу. Згідно зі ст. 1021 цього Кодексу це право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, що виникає на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до Цивільного кодексу України. Укладення договорів про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб здійснюється відповідно до Цивільного кодексу з урахуванням вимог Земельного кодексу.

Право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) є речовим правом на чуже майно.

Відповідно до п. 2 ст. 4 Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).

Порядок оподаткування ФСП встановлено главою 2 Податкового кодексу. Так, відповідно до п. 302.1 ст. 302 цього Кодексу об’єктом оподаткування ФСП є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з п. 308.1 ст. 308 Податкового кодексу сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника ФСП щороку, до 20 лютого, подають станом на 1 січня поточного року перелік документів, зокрема відомості (довідку) про наявність земельних ділянок. У такій довідці зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Тому земельні ділянки, щодо яких укладено договори емфітевзису з їх власниками, включаються до об’єкта оподаткування ФСП за умови державної реєстрації права користування земельними ділянками у встановленому чинним законодавством порядку.

Джерело: http://www.sfs.gov.ua/garyacha-liniya...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали