Держказначейство інформує: вартісний критерій МНМА установлюємо самостійно
Із 1 січня 2021 року набув чинності наказ Мінфіну від 20.07.20 р. № 432, яким із НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» вилучено норму про те, що суб’єкти держсектору зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА) предмети вартістю (без ПДВ) не більше ніж 6 тис. грн та строком використання понад 1 рік. Крім того, наказом Мінфіну від 28.12.20 р. № 816 унесено зміни до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11.
Так, із Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору вилучено норму щодо вартісної ознаки предметів, за якою ці суб’єкти зараховують їх до МНМА.
Натомість Методичні рекомендації щодо облікової політики суб’єкта державного сектору доповнено новою нормою: вартісні ознаки предметів, що входять до складу МНМА, можуть установлюватися суб’єктом держсектору самостійно, з обґрунтуванням критеріїв щодо визначення таких ознак.
Тобто в нормативно-правових актах, які регулюють питання ведення суб’єктами держсектору бухоб-ліку, вартісна ознака предметів, за якою такі суб’єкти зараховують їх до МНМА, відсутня. Суб’єкти держсектору можуть самостійно встановлювати вартісні ознаки предметів, обґрунтовуючи критерії визначення таких ознак, та фіксувати їх у розпорядчому документі про облікову політику (п. 1, 7 розд. II Методрекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору).
Лист Держказначейства від 15.01.21 р. № 16-08-08/1286.
Коментарі до матеріалу