Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДФС про нарахування ПДВ у разі постачання майнових прав на нерухоме майно

Редакція

13.07.2017 2429 0 0

ДФС у листі від 22.06.2017 р. № 788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що платник ПДВ здійснює будівництво житлових і нежитлових приміщень підрядним способом. Своєю чергою, він укладає з покупцем договір купівлі-продажу майнових прав на житлове та/або нежитлове приміщення, згідно з яким покупець зобов’язується прийняти у власність майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення після завершення будівництва.

Майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення передаються покупцю шляхом підписання акта прийому-передачі (як сукупності майнових прав). Підписання такого акта здійснюється протягом 30-ти днів після дати прийняття об’єкта завершеного будівництва в експлуатацію.

Фактична оплата покупцем (у повному обсязі) вартості за майнові права на житлове та/або нежитлове приміщення підтверджується відповідною довідкою про сплату. При цьому така оплата проводиться з розбивкою сум помісячно (терміни: від 3-х до 20-ти місяців).

У такому випадку операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для платника ПДВ — постачальника такого майна з метою обкладення ПДВ є операцією з першого постачання житла, яка обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. Водночас податкові зобов’язання з ПДВ за такою операцією платник ПДВ — постачальник нерухомого майна зобов’язаний визначити за правилом «першої події», що сталася раніше:

    на дату зарахування від покупця суми попередньої оплати за майнові права

або

    на дату фактичного передання покупцеві майнових прав.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали