Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФОПи можуть недорахувати страховий стаж в період карантину

08.01.2021 127 0 0

Податівці звертають увагу на норми Закону № 1071, за яким внесли доповнення до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058). Вони стосуються зарахування до страхового стажу періоду, за який сплачено страховий внесок у розмірі, меншому ніж мінімальний.

Якщо у період дії карантину в осіб, які визначені у п. 2 і 3 ст. 11 Закону № 1058 (самозайняті особи) та здійснюють економічну діяльність, основний вид якої тимчасово зупинений рішенням КМУ, внаслідок обмежувальних протиепідемічних заходів, сума сплачених внесків за відповідний місяць є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей місяць до страхового стажу зараховують як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Коли зазначену доплату не здійснили, тоді до страхового стажу зараховують період, визначений за кожен відповідний місяць за формулою:

ТП = Св/В, де:

ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;

В - мінімальний страховий внесок.

dp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали