Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Оновленням ЄДР підготовлено для бета-тестування автоматичної реєстрації ФОП через портал «Дія». Презентацію послуги «Автоматична реєстрація ФОП» заплановано на 17 травня 2021 року на Diia Summit.
Податківці доводять до відома, що Єдиний портал державних послуг «Дія» пропонує реєстрацію фізичної особи – підприємця за 10 хвилин.
Так, за посиланням https://diia.gov.ua здійснюється подання заяви для відкриття ФОП (протягом 10 хвилин), реєстрація ФОП – протягом 2 робочих днів. Послуга надається безоплатно.
Опис послуги: реєстрація ФОП, обрання загальної чи спрощеної системи оподаткування та подання заяви на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).
Станом на 14 травня 2021 року Пенсійним фондом України профінансовано 1000, 0 млн грн для забезпечення виплати допомоги в розмірі 8 000 грн із Державного бюджету України.
Відповідь була такою. Діяльність з надання ФОП - платником єдиного податку поворотної безвітсоткової фінансової допомоги іншим суб'єктам господарювання (громадській організації) може розглядатися як фінансове посередництво. У разі здійснення зазначеної діяльності ФОП - платник єдиного податку не може застосовувати спрощену систему оподаткування і зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів.
Подробиці – в ІПК від 02.04.21 р. N 1313/ІПК/99-00-04-03-03-06.
Головне управління ДПС у Харківській області повідомило, що норми Податкового кодексу України не передбачають можливості відкликання фізичними особами – підприємцями поданих ними заяв про застосування спрощеної системи оподаткування.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області проінформувало, що ФОП на загальній системі оподаткування в разі здійснення розрахункових операцій в готівковій та безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО з дотриманням норм Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Водночас постановою КМУ від 23.08. 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.