Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фізособі прощено суму боргу: що з оподаткуванням

15.02.2019 214 0 0

Згідно з нормами ст. 164 ПКУ дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року, є додатковим благом та підлягає оподаткуванню. Боржник самостійно сплачує ПДФО та військовий збір з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Фізичним особам - платникам податку на доходи фізичних осіб за кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечний кредит), встановлено право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

Платник податку самостійно розраховує суми розстрочення таких податкових зобов’язань та сплачує рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, що настає за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня і до 20 січня).

Для оформлення розстрочки платник разом із декларацією подає до контролюючого органу письмову заяву довільної форми. В заяві зазначаються дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту й/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та стисле пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.

http://if.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали