Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фізособа купує спецтехніку у фізособи: хто сплатить ПДФО

26.07.2019 621 0 0

Як діяти в ситуації, коли фізособа (продавець) уклала з іншою фізособою договір купівлі-продажу сільськогосподарської, дорожньо-будівельної техніки та інших машин за посередництвом юрособи або через товарну біржу.

У такому випадку фізособа-продавець зобов'язана самостійно сплатити до бюджету ПДФО.

Так, згідно з п. 173.1 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковують за ставкою, 5% від розміру отриманого доходу.

У разі продажу (обміну) об'єкта рухомого майна за посередництвом юрособи або представництва нерезидента чи ФОП, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету ПДФО у порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.

Під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна в порядку, передбаченому ст. 173 ПКУ нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) об'єктів рухомого майна за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету продавцем ПДФО.

Водночас відповідно до пп. «б» пп. 168.4.5 ПКУ фізособа (продавець) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна є відповідальною за нарахування й утримання ПДФО. Відповідно вона самостійно визначає суму ПДФО і сплачує його до бюджету.

Фізособі-продавцю доведеться принагідно порахувати і сплатити до бюджету ще й військовий збір, хоч про нього податківці в цьому роз'ясненні і не згадали.

Зверніть увагу! Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (пп. 168.2.1 ПКУ).

lv.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали