Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фізособа без реєстрація подає декларацію про доходи за попередньою податковою адресою

Якщо фізична особа, котра отримувала доходи, що підлягають декларуванню, знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за новою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України (Кодекс) декларація подається за звітний період до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом 45.1 статті 45 Кодексу передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи є місце його проживання, за яким він береться на облік як платник у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру у порядку, визначеному Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженим наказом Міндоходів України від 10.12.2013 р. № 779. Відповідно до пункту 1 розділу IX цього наказу фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які відносяться до облікової картки або повідомлення, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР або 5ДРП (для осіб, які відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платників податків) відповідно.

Крім того, статтею 6 Закону України від 11.12.2003 р. №1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві


Джерело:  http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали