Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансова відповідальність за неподання документації з трансфертного ціноутворення

​Стаття 39. Трансфертне ціноутворення Податкового кодексу визначає, що платники податків протягом місяця з дня отримання запиту з боку Державної фіскальної служби України подають документацію щодо окремих контрольованих операцій, вказаних у запиті, до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку. Документація подається державною мовою. У випадку подання разом з документацією документів, викладених іноземною мовою, платник податків одночасно подає переклад таких документів державною мовою. Вимоги щодо виду або способу відображення такої документації не встановлено: це може бути як сукупність документів, так і єдиний документ, складений у довільній формі.

У випадку, коли подана платником податків документація не містить інформацію в повному обсязі, або не містить належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», ДФСУ надсилає такому платнику податків повторний запит з вимогою подати протягом 10 днів з моменту його отримання додаткову інформацію.

Пунктом 120.3 ст. 120 ГЛАВА 11. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Податкового кодексу встановлено, що неподання платником податків обов’язкової документації про здійснені ним протягом року контрольовані операції тягне за собою накладення штрафу у розмірі 3% суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати за всі незадекларовані контрольовані операції.

Таким чином, якщо платник податків взагалі не надав відповідь на запит ДФСУ, або додаткова відповідь платника на повторний запит ДФСУ не містить належного обсягу інформації, зазначені факти порушення норм податкового законодавства фіксуються в акті документальної позапланової перевірки, платнику надсилається (вручається) Податковеповідомлення-рішення щодо сплати штрафу за формою "Р". Зарахування спеціальних штрафних санкцій здійснюється за кодом бюджетної класифікації 21081100.

Зазначена інформація міститься в листі в ДФС від від 07.07.2015р. №24525/7/99-99-22-01-02-17.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: http://www.agroperspectiva.com/ru/pre...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали