• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є обмеження в наданні відпусток за свій рахунок?

22.05.2020 1605 0 2

Надавати відпустку без збереження заробітної плати, яка є ініціативою роботодавця, є порушенням чинного законодавства.

Відповідно до вимог ст. 26 Закону «Про оплату праці» за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Проте під час карантинних заходів у зв'язку з прийняттям Закону № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до ст. 84 КЗпП та ст. 26 Закону «Про відпустки», якими передбачено, що у разі встановлення Кабміном карантину відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін.

Тобто працівник за згодою із роботодавцем може отримати відпустку без збереження заробітної плати на весь час дії карантину. При цьому якщо період карантину буде продовжено, то така відпустка може бути продовжена та надаватися на такий період, на який буде запроваджено режим карантину.

Така відпустка надається працівнику виключно на підставі його особистої заяви. В заяві слід зазначити «у зв'язку із запровадженням карантину», а також зробити посилання на постанову Кабінету Міністрів, за якою вводиться карантин (постанова від 11 березня 2020 року № 211).

Тож якщо у працівника виникне потреба у відпустці без збереження зарплати за сімейними обставинами, то він обов'язково може скористатися такою відпусткою на строк до 15 календарних днів відповідно до вимог ст. 84 КЗпП та ст. 26 Закону «Про відпустки».

lutsk.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали