Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експорт незареєстрованих в Україні лікарських засобів

Чи може юрособа здійснювати експорт вироблених в Україні, але незареєстрованих в Україні лікарських засобів?

У ЗІР, категорія 207.04 податківці зазначили. Відповідно до частини першої ст. 197 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями пропуск через митний кордон України та митне оформлення товарів, на які встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України, здійснюються органами доходів і зборів на підставі документів, що підтверджують дотримання зазначених обмежень, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Статтею 18 Закону України від 04 квітня 1996 року № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» зі змінами і доповненнями встановлено, що вивезення лікарських засобів з України здійснюється в порядку, передбаченому законодавчими актами України.

При цьому чинними законами України не встановлено вимог щодо необхідності подання документів, які підтверджують державну реєстрацію лікарських засобів, при здійсненні їх митного оформлення у митному режимі експорту.

Таким чином, на сьогодні відсутні законодавчі підстави щодо контролю митницями ДФС реєстраційного посвідчення на лікарські засоби у разі їх вивезення за межі митної території України.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали