Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДПС: Як діяти платнику, який не закрив робочу зміну в програмному РРО, але вже згенерував новий кваліфікований електронний підпис?

11.04.2022 38 0 0

У ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють суб’єктам господарювання, що вони можуть проводити розрахункові операції на програмному РРО самостійно або визначати уповноважених осіб – касирів.

Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.

Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру програмних РРО на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО.

Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Якщо суб’єкт господарювання не закрив робочу зміну в програмному РРО, але вже згенерував новий кваліфікований електронний підпис, то для роботи з програмним реєстратором розрахункових операцій за новим ідентифікатором ключа він повинен подати Повідомлення. Таке повідомлення подається за формою J/F1391802 з інформацією про новий ідентифікатор кваліфікованого сертифіката відкритого ключа касира, який використовується для підпису.

При цьому в графі «Тип підпису» Повідомлення J/F1391802 необхідно вказати «Старший касир».

Якщо на момент формування нового кваліфікованого електронного підпису зміну на ПРРО було закрито, то в графі «Тип підпису» можна вказати «Касир».

Водночас рекомендуємо скасування електронних ключів касирів або їх сертифікатів виконувати після закриття зміни таким касиром.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали