Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Дороговартісна техніка та електроніка (у т. ч. техніка «Apple») залишається у сфері уваги ДПС

Увага!
11.10.2024

ДПС на постійній основі здійснюється моніторинг та аналіз діяльності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції при продажу товарів, у тому числі коштовної техніки «Apple», щодо дотримання ними порядку проведення розрахунків.

Так, підрозділами податкового аудиту ДПС за результатами проведених у 2024 році майже 1,5 тис. перевірок з питань порядку проведення розрахунків встановлено численні порушення порядку проведення розрахунків у місцях роздрібного продажу дороговартісної техніки, у тому числі техніки ТМ «Apple», за результатами яких територіальними органами ДПС донараховано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму понад 460 млн грн.

У вересні поточного року територіальними підрозділами податкового аудиту ДПС продовжено активізацію заходів податкового контролю та проведено 286 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу техніки, у тому числі техніки ТМ «Apple», за результатами яких до порушників очікується донарахування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму майже 100 млн грн.

Понад 95 % штрафних (фінансових) санкцій, встановлених працівниками ДПС за порушення вимог порядку проведення розрахунків (не видача відповідних розрахункових документів, реалізація товарів, які необліковані у встановленому порядку), може свідчити про потрапляння дороговартісної техніки та електроніки на територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю такої техніки.

Крім того, у вересні 2024 року під час фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу техніки, у тому числі техніки ТМ «Apple», встановлено майже 200 випадків використання праці осіб без належного оформлення трудових відносин.

Також працівниками ДПС встановлено, що діяльність з продажу дороговартісної техніки ТМ «Apple» здійснюється, як правило, через фізичних осіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Такі фізичні особи – підприємці реєструються, як правило, на співробітників торгових мереж технікою за вимогою та домовленістю із власниками таких мереж. 

Водночас до суб’єктів господарювання, у тому числі фізичних осіб – підприємців, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за порушення вимог Закону від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються штрафні (фінансові) санкції.

Таким чином у кінцевому випадку штрафи застосовуються органами ДПС до фізичних осіб – підприємців, які фактично є співробітниками торгових мереж технікою та погодилися на реєстрацію як фізичні особи – підприємці.   

За результатами проведених фактичних перевірок до співробітників торгових мереж технікою ДПС застосовані мільйонні суми штрафних (фінансових) санкцій, у деяких випадках співробітники не володіють інформацією про донараховані до них значні штрафні (фінансові) санкції.   

ДПС звертає увагу громадян, яких власники торгових мереж заохочують здійснювати реєстрацію як фізичних осіб – підприємців, на те, що у разі встановлення ДПС порушень при здійсненні господарської діяльності донарахування податків, зборів та штрафних (фінансових) санкцій застосовується безпосередньо до фізичної особи – підприємця.

ДПС


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Чи можна звільнити працівника за аморальні дії
Коли можливе звільнення працівника за вчинення аморального проступку? Більше за темою: Звільнення працівника у зв’язку з втратою довіри та за аморальний проступок За вказаною підставою можуть бути звільнені учасники освітнього процесу, зазначені в ст. 52 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII &laq...
15.07.2025
Чи звільняються самозайняті мобілізовані особи від сплати військового збору в складі податкової звітності з єдиного податку
Так, звільняються фізособи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під...
15.07.2025
Чи може ТТН підтвердити товарний облік чи походження товару
ТТН може підтверджувати факт транспортування, але не саму покупку чи її вартість, а також витрати на придбання. ТТН не включено до переліку документів, що підтверджують походження товару. Більше за темою: Чи можна підписати е-ТТН пізніше дня завершення перевезення? Вага (маса) вантажу та транспорт...
Кращі матеріали
Центр сповіщень