Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню учасникам бойових дій – лист Мінветеранів

Роз’яснення

06.08.2024 27 0 0

Міністерство у справах ветеранів у листі від 10.07.2024 № 11203/1.5/6.2-24 надало роз'яснення щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасникам бойових дій.

МІНІСТЕРСТВО У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 10.07.2024 № 11203/1.5/6.2-24

Міністерство у справах ветеранів України в межах компетенції розглянуло <...> запит на інформацію <...> стосовно надання переліку додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасникам бойових дій відповідно до частини першої пункту 8 статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», які діють станом на дату розгляду цього запиту. За результатами розгляду повідомляємо наступне.

Згідно з абзацом другим статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1175 (зі змінами), одним із основних завдань Мінветеранів є формування і реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема, забезпечення соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Порядок працевлаштування громадян регулюється Кодексом законів про працю України, Законом України «Про зайнятість населення» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до частини першої пункту 8 статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать, зокрема учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19–21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Наявність даних гарантій означає, що згідно з частиною другою статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, працевлаштовує строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років, осіб, зазначених у пунктах 6 і 8 частини першої статті 14 цього Закону, та які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць, компенсуються 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Загальна тривалість виплати компенсації становить шість місяців.

Також, згідно зі статтею 42 Кодексу законів про працю України при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається, зокрема, учасникам бойових дій.

Водночас відповідно до статті 421 цього Кодексу переважне право на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу надається особам, зазначеним у статті 42 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених колективним договором. Але, лише протягом року після звільнення.

Разом з тим інформуємо, що наразі Мінветеранів ініційовано розробку законопроєкту «Про основні засади ветеранської політики в Україні». Цим законопроєктом передбачатиметься створення ветеранської інфраструктури, розроблення прозорих механізмів отримання послуг, зокрема, надання переваг під час працевлаштування.

Заступник Міністра
Максим КУШНІР


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали