Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Декларація з туристичного збору: коли подавати за новою формою?

Зміни до форми декларації з туристичного збору (далі – декларація) були внесені наказом Мінфіну від 08.05.19 р. № 186, який набув чинності з 13.08.19 р. 

Навіщо потрібно було вносити зміни до форми декларації? 

По-перше, у результаті змін, які були внесені до ст. 268 Податкового кодексу (далі – ПК), з 1 січня 2019 року:

  • змінилася база справляння турзбору;
  • змінився порядок установлення ставки турзбору;
  • були надані визначення понять внутрішнього і в’їзного туризму, для яких передбачені різні межі ставок турзбору;
  • була введена норма про те, що турзбір може сплачуватися авансовими внесками на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, створеної згідно із законом і перспективним плану формування територій громад.

Також згідно з постановою КМУ від 31.10.18 р. № 891 був скасований Звіт про суми податкових пільг. І суб’єкти господарювання, які не сплачують до бюджету податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік сум таких пільг і з 1 січня 2020 року – відображати їх у податковій звітності.

Чинна форма декларації не дозволяла адекватно відображати всі ці зміни. Нова форма складається з декларації та додатка до неї під назвою «Розрахунок податкових зобов’язань з туристичного збору», який є її невід’ємною частиною.

За який звітний період платники турзбору повинні вперше подавати декларацію за новою формою? 

Згідно з п. 46.6 ПК, звітність за новою формою подається за звітний пеирод, що настає за тим, у якому нова форма звітності набула чинності. Зміни до форми декларації з турзбору набули чинності в III кварталі (13.08.19 р.). Значить, згідно з нормою ПК, декларацію за новою формою потрібно подати вперше за IV квартал 2019 року. Проте, на думку податкової, викладену в Листі № 2140, декларацію за новою формою слід подати вже за III квартал 2019 року.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ 

ЛИСТ 

від 30.09.19 р. № 2140/7/99-00-04-04-03-18

Державна податкова служба України надає роз’яснення щодо запровадження нової форми податкової декларації з туристичного збору.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до статті 268 Податкового кодексу України, якою визначено порядок справляння туристичного збору (далі – Збір).

Відповідно до зазначених змін з 1 січня 2019 року:

  • змінено базу справляння Збору, а саме: вартість проживання (ночівлі) замінено на кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пунк ту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України (далі – Кодекс);
  • змінено порядок встановлення ставки Збору, а саме: ставка застосовується не до вартості проживання, а до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
  • визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, для яких передбачені різні граничні межі ставок Збору;
  • запроваджено норму, відповідно до якої Збір може сплачуватися авансовими внесками на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 року № 891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233» внесено зміни до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Порядок), згідно з якими суб’єкти господарювання, що не сплачують податки і збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік сум таких пільг та з 1 січня 2020 року повинні відображати у податковій звітності.

З метою забезпечення виконання положень Кодексу та Порядку, приведення нормативно-правового акта Міністерства фінансів України у відповідність із чинним законодавством України наказом Міністерства фінансів України від 08.05.19 р. № 186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.07.19 р. за № 795/33766, оприлюдненим в «Офіційному віснику України» від 13.08.19 р. № 61, затверджено нову форму Податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація).

Враховуючи необхідність забезпечення платниками туристичного збору норм Кодексу при визначенні податкових зобов’язань з туристичного збору, повідомляємо, що Декларація запроваджується для подання за III квартал 2019 року.

Просимо довести зазначений лист до відома платників туристичного збору та підпорядкованих підрозділів для врахування під час прийняття звітності та при контрольно-перевірочній роботі.

Голова С. ВЕРЛАНОВ
 

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали