Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чим керуватись у разі закупівлі товарів, робіт та послуг нижче вартісної межі, визначеної законодавством

06.11.2019 293 0 0

Якщо замовник відбирає постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням ЕСЗ, під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, застосовується Інструкція, затверджена наказом ДП «Прозорро» від 19.03.19 р. № 10.


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.08.2019 р. № 3304-02/33654-02

Щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло <...> звернення <...> щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель та повідомляє.

Закон України «Про публічні закупівлі» (Закон № 922-VIII) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон (Закон № 922-VIII) застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону (Закон № 922-VIII).

Предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Таким чином, в залежності від предмету закупівлі товарів, робіт або послуг, визначених у порядку, встановленому Уповноваженим органом, замовник здійснює таке придбання, шляхом застосування процедур, визначених статтею 12 Закону (Закон № 922-VIII), керуючись вартісними межами, встановленими у статті 2 Закону (Закон № 922-VIII).

У разі, якщо вартість предмета закупівлі є нижчою меж, визначених в частині першій статті 2 Закону (Закон № 922-VIII), такі закупівлі здійснюються без застосування процедур закупівлі, передбачених Законом (Закон № 922-VIII).

Водночас у разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт з використанням системи під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону (Закон № 922-VIII), застосовується Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», яка затверджена наказом ДП «ПРОЗОРРО» від 19.03.2019 р. № 10 (Наказ № 10).

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

Перший віце-прем'єр-міністр
України - Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

С. Кубів
 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали