Цільова матеріальна допомога працівнику на лікування: ознака доходу «169» чи «143»?
За якою ознакою доходу в додатку 4ДФ до Розрахунку відображається надана роботодавцем цільова матеріальна допомога працівнику на лікування: «169» чи «143»?
Згідно з пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу (далі – ПК) особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 затверджено форму Розрахунку та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок № 4).
Відповідно до п. 4 розд. IV Порядку № 4 в додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу, наведена у розд. 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку № 4.
Причому згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб сума цільової благодійної допомоги, надана відповідно до вимог п. 170.7 ПК відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «169», а кошти або вартість майна надані як допомога на лікування та медичне обслуговування відповідно до вимог пп. 165.1.19 ПК відображаються у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «143».
ЗІР, категорія 103.25
Коментарі до матеріалу