Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Більше двох знаків після коми в графі 7 ПН не приведуть до втрати податкового кредиту покупцем

15.04.2019 182 0 0


У загальному випадку усі графи податкової накладної (далі – ПН), що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях із копійками (п. 4 Порядку № 1307).

Водночас показники ПН повинні відповідати показникам первинного документа, на підставі якого така ПН складена. Це випливає з п. 44.1 ПК, згідно з яким для цілей оподаткування платники ПДВ зобов’язані вести облік показників, пов’язаних із визначенням податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.

Зазначимо, що ДФС у своїх роз’ясненнях рекомендує для отримання правильного значення графи 10 указувати необхідну для цього кількість знаків після коми в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)». Однак не завжди збільшення кількості знаків після коми в графі 6 допомагає добитися в графі 10 суми, яка буде відповідати первинному документу.

Тому, незважаючи на те що згідно з Порядком № 1307 значення ціни товару (послуги) повинне мати не більше двох знаків після коми, ДФС підходить до цього питання лояльно. Так, на думку ДФС (ЗІР, категорії 101.15, 101.16), на даний момент ПН, у яких у показниках граф 7 і 11 більше двох знаків після коми, проходять реєстрацію в ЄРПН. Крім того, ДФС допускає можливість указувати більше двох знаків після коми в ціні товару (послуги) для точного обчислення суми ПДВ відповідно до первинного документа. Причому наявність більше двох знаків після коми в ціні товару (послуги) не є підставою для втрати покупцем права на податковий кредит.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали