• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Анулювання кредитного договору: як обкладати дохід?

ред. Uteka.ua

29.06.2017 233 0 0

ДФС в листі від 19.06.2017 р N 724/П/99-99-13-02-03-14/ІПК нагадала, що основна сума кредиту, отриманого фізичною особою - платником податку на підставі укладеного кредитного договору з фінансовою установою протягом його дії, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої фізичної особи, тобто не обкладається податком на доходи фізичних осіб.

Разом з тим, якщо кредитором приймається рішення про анулювання зазначеного кредитного договору до закінчення терміну його дії, тобто у фізичної особи припиняються зобов'язання за цим договором, то з метою оподаткування сума анульованого кредиту в розмірі неповерненої його частини включається до загального місячного (річного) оподатковуваного дохід фізичної особи як додаткове благо з урахуванням норм пп. "д" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

При цьому пп. 165.1.55 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеної (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності в сумі, що не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році - 689 грн.), і сума відсотків, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали