Алгоритм розрахунку податкової знижки за навчання
21.09.2017 6510 0 0
Алгоритм нарахування податкової знижки розраховується наступним чином: визначається база оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу сум застосованих податкових соціальних пільг та сум витрат, яку дозволено включити до податкової знижки.
При цьому інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого податку на доходи фізичних осіб фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.
Відтак на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки, що не повинна перевищувати за 2016 рік для студентів, які навчаються на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання, – 23160 грн (1930 грн. х 12 міс.), для денної форми навчання – 19300 грн (1930 грн х 10 міс.); розраховується чиста база оподаткування податком на доходи фізичних осіб з врахуванням суми податкової знижки.
Слід звернути увагу, що повертається не сума витрат, понесена платником податку на навчання, а податок на доходи фізичних осіб внаслідок зменшення загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб, отриманого у вигляді заробітної плати.
Отже, у разі, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
Для прикладу:
Батько поніс у 2016 році витрати на навчання у 2016 році сина (члена сім’ї першого ступеня споріднення) в розмірі 10 тис. грн.
Крім цього, за 2016 рік батько отримав 100 тис. грн. заробітної плати, з якої утримано 18 тис. грн податку на доходи фізичних осіб (18% від отриманого доходу). Податкова соціальна пільга до заробітної плати батька не застосовувалася.
Розраховуємо суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку:
Визначаємо базу оподаткування: 100000 – 10000 = 90000 грн.
Визначаємо суму податку на доходи фізичних осіб із цієї бази: 90000 х 18% = 16200 грн.
Визначаємо суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню (шляхом різниці між фактично утриманим податком та податком, який слід утримати внаслідок застосування податкової знижки): 18000 – 16200 = 1800 грн.
Таким чином, сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку, складає 1800 грн.
Нагадаємо, що підставою для отримання податкової знижки є декларація, яка подається до органів ДФС за місцем проживання (реєстрації) впродовж року, наступного за звітним.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу