• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Актуальні питання податкового законодавства

ред. Uteka.ua

05.04.2017 303 0 0

Головне управління ДФС у Чернівецькій області спільно з інформаційним порталом 0372 UA провели Інтернет – конференцію на тему: «Застосування положень Податкового кодексу України в обчисленні та адмініструванні податків».

Якщо підприємство орендує приміщення у фізичної особи, які знаходяться в іншій області. Куди сплачувати ПДФО за орендовані приміщення?

Суми ПДФО, що сплачує податковий агент - юрособа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), зараховують до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) (ст. 64 Бюджетного кодексу України). Нарахований відокремленим підрозділом на користь фізосіб ПДФО перераховують до відповідного бюджету за його місцезнаходженням (пп. 168.4.3 Податкового кодексу України). Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО, усі обов’язки податкового агента за нього виконує юрособа. У такому випадку суму податку перераховують до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо у платника податків, крім обов’язків сплати податків за своїм місцезнаходженням, виникає такий обов’язок на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік органу контролю за таким неосновним місцем обліку (пп. 7.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Отже, ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) у різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

Чи потрібно нараховувати ЄСВ у разі укладення цивільно-правового договору?

В листі від 15.02.2017 р. № 3128/6/99-99-13-02-03-15 ДФС України надано роз’яснення щодо нарахування ЄСВ на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами.

Так, якщо працівник підприємства, перебуваючи у трудових відносинах з роботодавцем, одержує дохід у вигляді заробітної плати та виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору, отримуючи винагороду, то до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включаються як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди.

При цьому, якщо база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної зарплати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ у розмірі 22%.

Якщо працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування. 

Докладніше: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали