Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Земельні та містобудівні махінації: рецепти ефективної боротьби

Сферу містобудування та землевідведення називають найбільш корумпованою у Києві. Ще б пак, адже земля в столиці України своєю ціною не набагато поступається західноєвропейським містам.

Корупція у дозвільних інстанціях та бажання забудовників заробити більше грошей все частіше знаходять вияв у незаконних забудовах, що руйнують не тільки історико-архітектурну автентичність Києва, але й природнє право киян на комфортне і безпечне життя. На жаль, у більшості випадків тягар боротьби з будівельним хаосом лягає на плечі місцевих жителів, які, не маючи досвіду, зазвичай програють забудовникам.

Алгоритмом дій, яких необхідно дотримуватися, коли забудовники порушують ваші права:

Реагування

Пам’ятайте, що чим швидше ви відреагуєте на незаконне будівництво, тим більше шансів успішно відстояти свої інтереси, оскільки розпочаті будівельні роботи зумовлюють інші фактори, які будуть враховуватися при розгляді справи у суді чи Київрадою (наявність інвесторів; демонтаж будівлі вимагає фінансових ресурсів, яких зазвичай у бюджеті немає, крім того, ніхто не захоче на невизначений термін призупинити будівництво, «подарувавши» столиці ще одну недобудову, яка «прикрашатиме» її не один десяток років).

Документація

Відразу починайте збирати документальну базу – надсилайте запити, з’ясуйте статус земельної ділянки, досліджуйте процедуру передачі землі у оренду чи приватну власність, збирайте інформацію про забудовника, дізнайтеся чи були в його практиці інші незаконні забудови.

Експерти

Налагоджуйте співпрацю з експертами містобудування та землевідведення, у сфері боротьби з корупцією тощо. Так чи інакше, але люди, які вперше зіткнулися з проблемою незаконного будівництва, не мають досвіду та можуть допуститися помилок, що коштуватимуть програної справи. Більшість з цих експертів готові надавати безкоштовну допомогу.

Закон

Ви повинні знати з ким і проти чого воюєте – у вас повинно бути чітке формулювання тих законів, норм і правил, які порушуються будівництвом. Крім того, цьому повинно бути документальне підтвердження, аби у суді, крім своїх емоцій, ви могли пред’явити грунтовні обвинувачення. «З ким воюєте» - не забувайте, що за більшістю незаконних забудов «стоять» чиновники-корупціонери, що видали принаймні базовий пакет документів на будівельні роботи, є контролюючі служби, які «не помітили» незаконного будівництва і т. д. Всі вони є співучасниками злочину.

Масовість

Один місцевий житель навряд чи зможе протистояти будівельним аферистам, а місцеві жителі кількох будинків, які налаштовані злагоджено і колективно відстоювати свої інтереси – сила. Інформуйте сусідів, залучайте їх до збору інформації, зробіть їх невід’ємною частинкою колективу, який має в руках перевагу – закон.

Гласність

Звертайтесь у ЗМІ, пишіть звернення у різні інстанції, до депутатів тощо. Чиновники, які за гроші видали незаконні дозволи, бояться розголосу своєї корупційної діяльності, тому не наважаться надалі підтримувати забудовника. Останній, у свою чергу, почне шукати компроміс із місцевими жителями. Крім того, прокурори та судді, яких можуть підкупити, все ж задумаються чи вартий цей хабар репутації.

Без паніки!

Виконуючи всі вище перераховані пункти, ви посієте страх і паніку у незаконних забудовників. Можна купити 5 чиновників, але не 50, тим паче коли про це говорять у ЗМІ. Якщо на вашому боці закон, ви зможете знайти механізми захисту своїх інтересів.

Джерело:http://biznesoblast.com/regions/kyiv/...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали