Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Земельні та містобудівні махінації: рецепти ефективної боротьби

Сферу містобудування та землевідведення називають найбільш корумпованою у Києві. Ще б пак, адже земля в столиці України своєю ціною не набагато поступається західноєвропейським містам.

Корупція у дозвільних інстанціях та бажання забудовників заробити більше грошей все частіше знаходять вияв у незаконних забудовах, що руйнують не тільки історико-архітектурну автентичність Києва, але й природнє право киян на комфортне і безпечне життя. На жаль, у більшості випадків тягар боротьби з будівельним хаосом лягає на плечі місцевих жителів, які, не маючи досвіду, зазвичай програють забудовникам.

Алгоритмом дій, яких необхідно дотримуватися, коли забудовники порушують ваші права:

Реагування

Пам’ятайте, що чим швидше ви відреагуєте на незаконне будівництво, тим більше шансів успішно відстояти свої інтереси, оскільки розпочаті будівельні роботи зумовлюють інші фактори, які будуть враховуватися при розгляді справи у суді чи Київрадою (наявність інвесторів; демонтаж будівлі вимагає фінансових ресурсів, яких зазвичай у бюджеті немає, крім того, ніхто не захоче на невизначений термін призупинити будівництво, «подарувавши» столиці ще одну недобудову, яка «прикрашатиме» її не один десяток років).

Документація

Відразу починайте збирати документальну базу – надсилайте запити, з’ясуйте статус земельної ділянки, досліджуйте процедуру передачі землі у оренду чи приватну власність, збирайте інформацію про забудовника, дізнайтеся чи були в його практиці інші незаконні забудови.

Експерти

Налагоджуйте співпрацю з експертами містобудування та землевідведення, у сфері боротьби з корупцією тощо. Так чи інакше, але люди, які вперше зіткнулися з проблемою незаконного будівництва, не мають досвіду та можуть допуститися помилок, що коштуватимуть програної справи. Більшість з цих експертів готові надавати безкоштовну допомогу.

Закон

Ви повинні знати з ким і проти чого воюєте – у вас повинно бути чітке формулювання тих законів, норм і правил, які порушуються будівництвом. Крім того, цьому повинно бути документальне підтвердження, аби у суді, крім своїх емоцій, ви могли пред’явити грунтовні обвинувачення. «З ким воюєте» - не забувайте, що за більшістю незаконних забудов «стоять» чиновники-корупціонери, що видали принаймні базовий пакет документів на будівельні роботи, є контролюючі служби, які «не помітили» незаконного будівництва і т. д. Всі вони є співучасниками злочину.

Масовість

Один місцевий житель навряд чи зможе протистояти будівельним аферистам, а місцеві жителі кількох будинків, які налаштовані злагоджено і колективно відстоювати свої інтереси – сила. Інформуйте сусідів, залучайте їх до збору інформації, зробіть їх невід’ємною частинкою колективу, який має в руках перевагу – закон.

Гласність

Звертайтесь у ЗМІ, пишіть звернення у різні інстанції, до депутатів тощо. Чиновники, які за гроші видали незаконні дозволи, бояться розголосу своєї корупційної діяльності, тому не наважаться надалі підтримувати забудовника. Останній, у свою чергу, почне шукати компроміс із місцевими жителями. Крім того, прокурори та судді, яких можуть підкупити, все ж задумаються чи вартий цей хабар репутації.

Без паніки!

Виконуючи всі вище перераховані пункти, ви посієте страх і паніку у незаконних забудовників. Можна купити 5 чиновників, але не 50, тим паче коли про це говорять у ЗМІ. Якщо на вашому боці закон, ви зможете знайти механізми захисту своїх інтересів.

Джерело:http://biznesoblast.com/regions/kyiv/...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы