Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні наслідки документів, виданих окупаційною владою

Роз’яснення

24.01.2025 11 0 0

Згідно з ч. 2, 3 ст. 9 Закону від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1207), будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому Законом № 1207.

Відтак, будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, є недійсним і не створює правових наслідків. Відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на рф як на державу-окупанта, у відповідності до норм міжнародного права.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону № 1207 за фізичними особами незалежно від перебування їх на обліку як внутрішньо переміщених осіб чи від набуття ними спеціального правового статусу та за юридичними особами зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо таке майно набуте відповідно до законів України.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.

За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованій території, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими субʼєктами публічного права зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території (ч. 1 ст. 1 Закону № 1207).

Мінюст


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали