Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

єВідновлення: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який змінює правила програми

Увага!
31.07.2024

Українців хочуть звільнити від пенсійного збору при купівлі житла в обмін на житловий сертифікат єВідновлення, а кошти компенсації можна буде використати для погашення кредиту на придбання нової нерухомості замість знищеної. Крім того, пропонується скасувати необхідність обстеження житла, яке розташоване на території, непридатній для життєдіяльності, та ввести відповідальність за нецільове використання коштів із компенсації. 

Відповідний законопроєкт № 11444 зареєстровано у Верховній Раді, – повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк. 

За її словами, під час проведення наприкінці минулого року публічних консультацій щодо вдосконалення механізму програми єВідновлення, учасники неодноразово наголошували на необхідності перегляду деяких норм закону, який регулює програму, оскільки вони суттєво обмежували українців. 

Саме тому всі необхідні у зв’язку з цим зміни прописали у законопроєкті № 11444, який днями зареєстрували у парламенті. Так, пропонується, щоб громадяни України, які купують житло за кошти єВідновлення, не сплачували збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Крім цього, поточні рахунки, відкриті для зарахування компенсації, не можна буде заарештувати, або стягнути у межах виконання Закону від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження». Виняток – ситуації, коли компенсацію отримали незаконно і її мають повернути у повному обсязі. 

«Також у документі прописані процедури визнання населеного пункту територією, непридатною для життєдіяльності, і, відповідно, житло, яке там розташоване, прирівнюється до знищеного об’єкта. Проведення обстеження такого житла для отримання компенсації не потребується», – акцентувала Олена Шуляк. 

Крім цього, законопроєкт № 11444 пропонує, щоб компенсацію єВідновлення можна було використовувати для погашення кредиту на придбання або інвестування в об’єкт житлової нерухомості, або земельної ділянки, на якій розташовано такий об’єкт. Передбачається, що компенсація за пошкоджений або знищений об’єкт нерухомого майна, щодо якого наявне обтяження його іпотекою, надається за умови отримання згоди кредитора. 

Крім спрощення процедури отримання компенсації, законопроєкт № 11444 більш чітко прописує як умови її надання, так і ненадання. Зокрема, додається така підстава для відмови як подання заяви по об’єкту, який не був пошкоджений або знищений в результаті російської збройної агресії. Більше того, встановлюється відповідальність за нецільове використання грошових коштів компенсації єВідновлення. 

«Пропонований нами законопроєкт врегульовує внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації про пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна для цілей, не пов’язаних з наданням компенсації. Внесення такої інформації є актуальним для ненарахування та несплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», – зазначила Олена Шуляк. 

Нагадаємо, днями у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11440, який пропонує спростити процес отримання компенсацій єВідновлення громадянам, чиє житло не внесено у Державний реєстр речових прав. Раніше у такому випадку потрібно було звертатись до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) за витягом про право власності на житло. Але, якщо цей витяг отримати в БТІ з тих чи інших причин було неможливо, єдиним варіантом довести своє право власності і, відповідно, право на компенсацію, був суд. 

«У разі ухвалення законопроєкту № 11440, отримувати витяг з БТІ буде необовʼязково, якщо архіви втрачено або вони розташовані на тимчасово окупованих територіях, а значить, можна буде обійтися і без суду, що зменшить навантаження на судову систему, а отримати компенсацію стане простіше», – підсумувала Олена Шуляк. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
10.07.2025
Аналітики відкритих даних стане більше: підписано меморандум
Державна служба статистики України, компанія YouControl та ГО «Асоціація відкритих даних» (АСВІДА) уклали тристоронній Меморандум про взаємодію. Більше за темою: Чи буде штраф за несвоєчасне подання статистичних звітів? Меморандум відкриває можливості для технічної співпраці та спільної...
10.07.2025
Як повернутись із закордонного відрядження у разі втрати документів
Якщо ви за кордоном і втратили паспорт або термін його дії закінчився – повернутися в Україну допоможе посвідчення особи на повернення. Цей документ посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на в’їзд в Україну. Більше за темо: Водій підприємства втік під час закордо...
Кращі матеріали
Центр сповіщень