Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (30.08-03.09.21 року)

06.09.2021 122 0 0

Зміни в законодавстві з 30 серпня по 3 вересня 2021 року

Важливі роз’яснення держорганів на 3 вересня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 30 серпня по 3 вересня 2021 року

Про треба знати на цьому тижні?

Лікарняні не будуть відкривати дистанційно під час карантину: зміни від МОЗ

Виключено норму, яка дозволяла на період карантину у зв'язку із COVID-19 видавати листки непрацездатності на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв'язку або інтернет-телефонії лікарем, який надає первинну медичну допомогу, з обов'язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого, терміном до 5 календарних днів (п. 1.7 розділу 1 Інструкціі про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян).

Формуватимуть медичні висновки лікар буде тільки після особистого огляду хворого, про що робиться відповідний запис у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 02.09.21 р. наказ не опублікований.

За затримку зарплати роботодавець буде сплачувати пеню працівнику: законопроект Мінекономіки

Мінекономіки оприлюднило проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати», яким встановлюється:

  • обов’язок роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки;

  • право працівника тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на термін більше 15 днів.

В Україні з'явиться новий святковий день - День Української Державності

В Парламенті зареєстровано президентський законопроект № 5864, яким пропонується внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня - День Української Державності.

З 1 вересня пропонується змінити оформлення «декретних»

Мінсоцполітики пропонує спростити порядок отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінками, які офіційно не працевлаштовані. Відповідний проект постанови оприлюднено на офіційному сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення.

Так, проектом акта пропонується з 1 вересня 2021 роки проводити призначення допомоги на підставі інформації про оформленому медичному висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я (eHealth) з використанням Єдиного веб-порталу «Дія». Іншими словами, для отримання «декретних» більше не потрібно буде оформляти паперовий «лікарняний». Повна інформація про непрацездатність заявниці тепер буде доступна в єдиній електронній системі.

Зміни торкнуться жінок, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Важливо:

Позапланові перевірки ризикових платників – ДПС посилюють контроль

Особливість позапланових перевірок полягає в тому, що вони призначені для перевірки окремих питань, не передбачені певним планом і можуть проводитися без обмеження їх кількості чи періодичності. Органи ДПС посилюють контроль за найбільш ризиковими платниками та зосереджують ресурси на зростання не кількості перевірок, а їх якості. Відповідні заходи спрямовані як на упередження порушень, так і на їх подальше виявлення.

Кабмін хоче скоротити розрив у зарплатах жінок і чоловіків

Міністерство економіки підготувало проект «Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації». Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України, незважаючи на певні позитивні зміни в останні роки, залишається досить високим.

Документом пропонується приведення законодавства України у сфері оплати праці в повну відповідність з міжнародними нормами і стандартами в цій сфері. Планується розробити проект закону України «про рівну винагороду за працю рівної цінності». Заплановано впровадження Методики гендерно-нейтральної оцінки робіт на основі відповідної методології МОП, з можливістю деталізації результатів для окремих підрозділів підприємств (установ, організацій).

Найпопулярніша адміністративна послуга Держпраці тепер доступна онлайн

Міністерство економіки України та Державна служба України з питань праці спільно запустили електронну послугу щодо реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

На підставі чого податкова має право накласти арешт на рахунки платника податків?

Згідно з п.п. 94.6.2 ПКУ арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

Актуально:

Як роботодавцю з'ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням – роз’яснює ФССУ

На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок. Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде співпадати. При цьому номери самих е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження.

На вебпорталі ПФУ можна переглянути стан опрацювання сканкопій трудових книжок

На вебпорталі Пенсійного фонду України відбулись оновлення, відповідно і в кабінеті страхувальника сталися зміни. Тепер результати по всіх надісланих зверненнях щодо оцифрування відомостей про трудову діяльність працівників доступні для перегляду в розділі «Відомості про трудові відносини».

Чи є податковий кредит, якщо в графі 7 податкової накладної міститься більше двох знаків після коми?

Зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали