Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (16-20.08.21 року)
Зміни в законодавстві з 16 по 20 серпня 2021 року
Важливі роз’яснення держорганів на 20 серпня 2021 року
Документи, що набрали чинності з 16 по 20 серпня 2021 року
Про треба знати на цьому тижні?
Серпень 2021 року: як працюємо і скільки відпочиваємо?
24 серпня (День незалежності України), є святковим та неробочим днем. Цього року це вівторок. Робочий день переноситься з понеділка 23 серпня на 28 серпня, суботу.
Робота банків в період вихідних на День Незалежності
День роботи банківської системи України в 2021 році переноситься з понеділка 23 серпня – на суботу 28 серпня.
ДПС пропонує удосконалити процедури погашення податкового боргу
Державна податкова служба України працює над удосконаленням процедури погашення податкового боргу, що унеможливить застосування порушниками прогалин діючого законодавства в частині відсутності норми щодо розповсюдження права податкової застави на період адміністративного та/або судового оскарження.
Анонсовано нові цифрові послуги в Дії
Двічі на рік команда Мінцифри проводить Diia Summit, де презентує нові цифрові послуги для українців. У кожному напрямку буде презентована найпопулярніша послуга у форматі онлайн. Це пенсії, субсидії, допомога одиноким матерям, довідки, пов’язані з РАГСом, інші соціальні послуги. Також ряд послуг у судовій, будівельній та митній сферах. Це будуть топпослуги як для громадян, так і для бізнесу.
З 14 серпня діє закон про «Дія Сіті» для розвитку ІТ-галузі
Для стимулювання розвитку цифрової економіки документ запроваджує правовий режим «Дія Сіті» та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування. Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування, які будуть визначені Податковим кодексом України.
Важливо:
Реформа порядку нарахування зарплати від КМУ
Уточнюється процедура порядку нарахування зарплати і нарахування мінімальної заробітної плати.
З 21 серпня зміняться кваліфіковані сертифікати, що використовуються для підписання квитанцій ДПС
З метою створення комфортних умов щодо обміну електронними документами з контролюючими органами з використанням Єдиного вікна подання електронної звітності та Електронного кабінету Державна податкова служба України повідомляє про зміну з 12 год. 00 хв. 21 серпня 2021 року кваліфікованих сертифікатів, що використовуються для підписання повідомлень ДПС (квитанцій, інформаційних розсилок тощо) та шифрування повідомлень на ДПС (звітність тощо).
Актуально:
Працівнику відкрили е-лікарняний: які його дії?
Якщо працівник є застрахованою особою, то в разі оформлення лікарем медичного висновку про тимчасову втрату працездатності для нього автоматично сформується е-лікарняний. Одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавця. Це можна зробити будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном.
Запит від податкової: в якій формі слід надати документи
Копії документів повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Електронні первинні документи: як і скільки зберігаються
Електронні форми первинних документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), а також архів файлів звітності, поданої контролюючим органам в електронному вигляді, повинні зберігатися платниками податку на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу здійснити перевірку їх цілісності на цих носіях, протягом строку, встановленого законодавством для зберігання відповідних документів на папері.
Читайте нове:
- в розділі Комерція
- в розділі Бюджет
- в розділі Агро
- в розділі Медичні КНП
Коментарі до матеріалу