Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні буде створено Аудиторську раду для контролю за витратами коштів за програмою Ukraine Facility

12.06.2024 12 0 0

Чотирирічна програма фінансової допомоги Ukraine Facility Європейського Союзу передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024–2027 років. Для контролю за цими коштами в Україні буде створено Аудиторську раду. Про це йдеться у колонці голови Державної аудиторської служби України Алли Басалаєвої. 

«Буде створено Аудиторську раду, яка повідомлятиме Єврокомісію про проблеми, пов’язані з потенційними недоліками систем управління та контролю. Вона має відстежувати порушення щодо будь-якої суми, витраченої на досягнення цілей Ukraine Facility», – написала Алла Басалаєва. 

Голова Держаудитслужби підтримує створення такої інституції та вважає її запровадження вкрай необхідним кроком, який дозволить більш ефективніше контролювати кошти, які Україна отримує від країн-партнерів. 

«Інформація про виявлені порушення передаватиметься Європейському управлінню з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), Європейському суду аудиторів (ЄСА) та Європейській прокуратурі (EPPO), а також відповідним українським органам влади», – зазначила голова Держаудитслужби. 

Крім того, планується також посилення функцій Державної аудиторської служби України, яка вже долучилася до програми Євросоюзу з боротьби з шахрайством. 

«Саме Держаудитслужба визначена як Національний контактний пункт (НКП) у взаємодії з OLAF і вже приєдналася до програми у боротьбі з шахрайством (EU AntiFraud Programme). До речі, вперше серед країн поза межами ЄС», – констатує Алла Басалаєва. 

Водночас Україна повинна призначити незалежну службу координації боротьби з шахрайством (AFCOS) відповідно до аналогічних служб Євросоюзу. І що прописано в рамковій угоді Ukraine Facility. 

«Фактично ця структура буде формувати національну стратегію боротьби з шахрайством, виявляти вразливі місця в управлінні коштами ЄС та завчасно їх виправляти. Тож Ukraine Facility – це не лише про гроші й про шлях до членства в ЄС. Це про спільну роботу державних установ, бізнесу і громадянського суспільства. Про трансформації та розширену відповідальність. Тому що відновлення та розвиток України після війни залежать не тільки від наших партнерів, а насамперед від нас самих», – резюмує Алла Басалаєва. 

Урядовий портал


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали