У жовтні-листопаді пройдуть онлайн-аукціони з розподілу квоти підтримки ВДЕ
Кабмін встановив додаткову річну квоту підтримки підприємств, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, на 2024 рік у розмірі 110 МВт. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду за поданням Міненергетики.
«У системі онлайн-аукціонів Прозорро.Продажі восени стартують пілотні «зелені» аукціони з розподілу квоти підтримки виробників електроенергії з альтернативних джерел. У першу чергу – це забезпечить прозорість цього процесу. По-друге, сприятиме переходу до нової моделі підтримки відновлюваної енергетики та залученню інвестицій у цей сектор економіки. Інвестори отримують довготривалу гарантовану підтримку, що дозволить їм залучити кредитні ресурси, створити робочі місця та нові генеруючі потужності для підтримки українського бізнесу», – зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Зважаючи на величезний масштаб пошкоджень росіянами наших генеруючих потужностей, – а це 9 ГВт маневрових потужностей – розбудова розподіленої генерації є одним з найважливіших пріоритетів. І об’єкти відновлюваної енергетики можуть відігравати значну роль у збільшенні обсягів генерації в нашій енергосистемі», – сказав Міністр енергетики України Герман Галущенко.
Додаткова річна квота підтримки ВДЕ розподілена так: СЕС – 11 МВт, ВЕС – 88 МВт, з інших видів (біомаса, біогаз, малі ГЕС) – 11 МВт.
Максимальні цінові пропозиції учасників аукціону – СЕС, ВЕС – 9 євроцентів/кВт·год; інші види ВДЕ – 12 євроцентів/кВт·год.
Відповідно до графіка, пілотні аукціони з розподілу квоти підтримки планується провести вже у жовтні-листопаді цього року за процедурою, визначеною Порядком проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки, затвердженим постановою КМУ від 27.12.2019 № 1175.
Аукціони відбуватимуться в електронній торговій системі, адміністратором якої є АТ «Прозорро.Продажі», доступ до якої надаватимуть оператори авторизованих електронних майданчиків. Організатором аукціонів визначено ДП «Гарантований покупець».
«Для впровадження вимог Закону та розпорядження в системі Прозорро.Продажі було створено та запущено окремий модуль аукціону, який дозволяє розподілити затверджену квоту підтримки серед учасників аукціону за принципом «від найнижчої ціни до найвищої», у такий спосіб забезпечуючи найнижчі з можливих цін відновлюваної електроенергії. Технічну розробку здійснено за підтримки USAID Energy Security Project, і система готова для заведення лотів відповідно до чинного розпорядження», – зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.
Очікується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами проведення пілотних аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу у 2025 році.
Зазначимо, що проведення пілотних аукціонів із відносно невеликими обсягами квоти є поширеною світовою практикою, а сам механізм передбачено Законом від 20.02.2003 № 555-IV «Про альтернативні джерела енергії».
Проведення пілотних аукціонів у 2024 році в межах додаткової річної квоти підтримки є підготовкою до майбутніх аукціонів у межах щорічних квот підтримки, що сприятиме залученню інвестицій у будівництво нових генеруючих потужностей в енергосистемі.
Урядовий портал
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу