Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Україну відбудовуватимуть, у тому числі за рахунок заморожених російських активів – Шуляк

09.01.2025

Сума заморожених російських активів за кордоном становить більше ніж 350 млрд дол. США, і Україна повинна розраховувати на їх використання задля відбудови країни від наслідків російської збройної агресії. Втім, цієї суми для відновлення країни недостатньо, адже загальна сума збитків станом на кінець 2024 року може перевищити 500 млрд дол. США. 

За її словами, наразі Світовий банк робить черговий звіт стосовно оцінки збитків, які завдала російська агресія Україні. В останньому звіті, який був презентований станом на грудень 2023 року, ця сума становила 486 млрд дол. США. Але з урахуванням постійних руйнувань Росією  енергетичної інфраструктури за збитками цифра може перевищити 500 млрд дол. США. Тому, щоб відновитися Україні доведеться використовувати фінансові ресурси з кількох джерел, вважає Олена Шуляк. 

«Звичайно, для того, щоб все це відбудувати, своїх ресурсів в Україні недостатньо. Я б розділила це на дві теми. Перша – це допомога наших західних партнерів, це і доходи від заморожених російських активів, плюс самі російські активи. Це більше ніж 350 млрд дол. США. Звичайно, ми повинні розраховувати на використання цих речей. Звичайно, нам будуть допомагати наші міжнародні партнери, як наприклад, через план Ukraine Facility –  отримання 50 млрд євро до 2027 року», –  зауважила Олена Шуляк. 

Парламентарка додала, що на сьогодні є три напрями, за якими Україна отримує допомогу. Йдеться про допомогу прямо в бюджет, у вигляді макрофіну, допомогу у вигляді створення інвестиційного фонду, з яким починає співпрацювати EBRD, і інші фінансові міжнародні інституції. Цей фонд починає фінансувати проєкти українського та іноземного бізнесу, який працює в Україні. 

«Плюс те, що з цих грошей по програмі Ukraine Facility більше ніж 1 млрд євро буде направлений на громади напряму, щоб вони без центральної влади, без будь-якого втручання реалізовували проєкти відновлення безпосередньо на локальному рівні», –  пояснила Шуляк.

При цьому вона підкреслила, що інше важливе фінансове джерело для відновлення, –  інвестиції, але їх отримання для України є завданням «із зірочкою». Український чи іноземний інвестор, наголосила нардепка, повинен бути впевнений в тому, що його капітал буде тут працювати, а він буде заробляти. Тому для держави у цьому плані є кілька завдань. 

«Нам потрібно дуже багато змінювати, прибрати різні бюрократичні перепони. Потрібно буде максимально спростити наше регуляторне середовище, навести там відповідний лад, цифровізувати все, що можливо. І, до речі, згідно з програмою Ukraine Facility до 2026 року ми взагалі повинні всі соціальні послуги перевести в цифру. Тому я впевнена, що якщо ми справимося з задачею, коли ми всі державні послуги цифровізуємо, то задача з дерегуляції за допомогою впровадження цифрових механізмів не буде складною», –  зазначила Олена Шуляк. 

Вона уточнила, що для того, щоб в Україну заходив приватний капітал, держава має реалізувати певні зміни з інфраструктурою, щоб у нас були, зокрема, зрозумілі логістичні шляхи, тому що на сьогодні у цьому плані в України є, так би мовити, «вузьке вушко голки», яке перешкоджає тому, щоб заходив бізнес.

«Третя річ, де потрібно буде працювати, – це все, що пов’язане з людським капіталом. Тому що нам точно знадобляться нові спеціалісти в різних галузях і нам як державі вже потрібно задуматися, кого перекваліфікувати, кого перенавчити, кого залучити з інших країн. І взагалі, як максимально повернути наших українців сюди, в Україну, щоб вони тут працювали і розвивали державу», – підсумувала Олена Шуляк. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
29.04.2025
Мінагрополітики запускає проєкт зі створення інвестиційного портфеля агросектору України
Мінагрополітики запускає збір інвестиційних проєктів діючих українських аграрних підприємств, які мають амбіції масштабуватись, модернізуватись і виходити на нові ринки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. «Мета – створити консолідований ...
29.04.2025
10 років Uteka.ua. Подарунки вже тут!
Дорогі друзі! Цього травня Uteka.ua святкує 10 років! Увесь цей час ми працювали для вас – наших читачів і клієнтів, накопичуючи знання, створюючи сервіси й допомагаючи вам розвиватися. До ювілею ми підготували особливі подарунки та сюрпризи! Детальніше про святкові акції читайте тут. А ще ...
29.04.2025
У березні річна промислова інфляція сягнула 52 %
За даними Держстату, ціни виробників промислової продукції за березень до лютого 2025 року зросли на 0,7 %, за 3 місяці з початку року (грудня 2024 року) – на 2,4 %. Попри відносно стриману динаміку на початку року, річна промислова інфляція продовжила прискорюватись. Причина – низька б...
Кращі матеріали