Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Україну відбудовуватимуть, у тому числі за рахунок заморожених російських активів – Шуляк

09.01.2025

Сума заморожених російських активів за кордоном становить більше ніж 350 млрд дол. США, і Україна повинна розраховувати на їх використання задля відбудови країни від наслідків російської збройної агресії. Втім, цієї суми для відновлення країни недостатньо, адже загальна сума збитків станом на кінець 2024 року може перевищити 500 млрд дол. США. 

За її словами, наразі Світовий банк робить черговий звіт стосовно оцінки збитків, які завдала російська агресія Україні. В останньому звіті, який був презентований станом на грудень 2023 року, ця сума становила 486 млрд дол. США. Але з урахуванням постійних руйнувань Росією  енергетичної інфраструктури за збитками цифра може перевищити 500 млрд дол. США. Тому, щоб відновитися Україні доведеться використовувати фінансові ресурси з кількох джерел, вважає Олена Шуляк. 

«Звичайно, для того, щоб все це відбудувати, своїх ресурсів в Україні недостатньо. Я б розділила це на дві теми. Перша – це допомога наших західних партнерів, це і доходи від заморожених російських активів, плюс самі російські активи. Це більше ніж 350 млрд дол. США. Звичайно, ми повинні розраховувати на використання цих речей. Звичайно, нам будуть допомагати наші міжнародні партнери, як наприклад, через план Ukraine Facility –  отримання 50 млрд євро до 2027 року», –  зауважила Олена Шуляк. 

Парламентарка додала, що на сьогодні є три напрями, за якими Україна отримує допомогу. Йдеться про допомогу прямо в бюджет, у вигляді макрофіну, допомогу у вигляді створення інвестиційного фонду, з яким починає співпрацювати EBRD, і інші фінансові міжнародні інституції. Цей фонд починає фінансувати проєкти українського та іноземного бізнесу, який працює в Україні. 

«Плюс те, що з цих грошей по програмі Ukraine Facility більше ніж 1 млрд євро буде направлений на громади напряму, щоб вони без центральної влади, без будь-якого втручання реалізовували проєкти відновлення безпосередньо на локальному рівні», –  пояснила Шуляк.

При цьому вона підкреслила, що інше важливе фінансове джерело для відновлення, –  інвестиції, але їх отримання для України є завданням «із зірочкою». Український чи іноземний інвестор, наголосила нардепка, повинен бути впевнений в тому, що його капітал буде тут працювати, а він буде заробляти. Тому для держави у цьому плані є кілька завдань. 

«Нам потрібно дуже багато змінювати, прибрати різні бюрократичні перепони. Потрібно буде максимально спростити наше регуляторне середовище, навести там відповідний лад, цифровізувати все, що можливо. І, до речі, згідно з програмою Ukraine Facility до 2026 року ми взагалі повинні всі соціальні послуги перевести в цифру. Тому я впевнена, що якщо ми справимося з задачею, коли ми всі державні послуги цифровізуємо, то задача з дерегуляції за допомогою впровадження цифрових механізмів не буде складною», –  зазначила Олена Шуляк. 

Вона уточнила, що для того, щоб в Україну заходив приватний капітал, держава має реалізувати певні зміни з інфраструктурою, щоб у нас були, зокрема, зрозумілі логістичні шляхи, тому що на сьогодні у цьому плані в України є, так би мовити, «вузьке вушко голки», яке перешкоджає тому, щоб заходив бізнес.

«Третя річ, де потрібно буде працювати, – це все, що пов’язане з людським капіталом. Тому що нам точно знадобляться нові спеціалісти в різних галузях і нам як державі вже потрібно задуматися, кого перекваліфікувати, кого перенавчити, кого залучити з інших країн. І взагалі, як максимально повернути наших українців сюди, в Україну, щоб вони тут працювали і розвивали державу», – підсумувала Олена Шуляк. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали