Українці зможуть перестрахуватися від безробіття
10.04.2017 111 0 0
Полювання на дефіцитних фахівців оголосили українські роботодавці.
Кого шукають
В Держслужбі зайнятості констатують брак досвідчених техніків, механіків, агрономів для аграрних холдингів. Наприклад, згідно за даними бази вакансій сайту Work.ua зараз в Миколаївській області агрономові-консультанту з ходу пропонують 10 тис. грн. плюс розвозка до місця роботи.
Нагадаємо, що днями Кабмін назвав професію «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» однією з трьох найважливіших для вітчизняного ринку праці. На підготовку таких фахівців (сантехніків та майстрів швейної справи) уряд виділяє в 2017 році 50 млн грн.
При середній зарплаті в 6-8 тис. грн. для пересічних трактористів можна знайти пропозиції і по 15 тис. грн. для фахівця широкого профілю (тракторист-механізатор і комбайнер зі знанням імпортної техніки). З минулого року Міністерство освіти і науки затверджує перелік професій, які мають загальнодержавне значення. У листопаді 2016-го були визначені 19 таких спеціальностей.
Крім токарів і фрезерувальників серед них значаться, зокрема, наладчики верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; верстатники деревообробних верстатів і верстатники широкого профілю; помічники машиністів тепловозів і електровозів; слюсарі з ремонту дорожньо-будівельної техніки та інші.
Є в списку також професії бджоляра і виноградаря. Професія бджоляра перспективна тому, що Україна стає провідним експортером меду в Євросоюз. Що ж стосується виноградарів, то в минулому році на 44 учня ПТУ вже існувало 1622 вільні вакансії.
Список професій загальнодержавного значення буде затверджуватися щорічно, починаючи з 2017 р. з урахуванням потреб ринку праці.
З прицілом на майбутнє
Технічні спеціальності в Україні втрачають популярність, особливо серед молоді.
Нинішні специ йдуть на пенсію, що лише посилює дефіцит кваліфікованих робітників. За словами експертів, ця проблема особливо гостро постане, коли в Україну масово прийдуть іноземні інвестори і почнуть відкривати тут свої виробничі майданчики.
У найближчі роки збережеться гостра потреба в сварщиках, слюсарях, фрезеровщиках, технологів. Буде відчуватися нестача кадрів на таких посадах як виробничий майстер, бригадир.
Будуть затребувані фахівці в переробній промисловості. Причому не тільки в харчопромі, але і в інших галузях.
У Федерації роботодавців додають, що багато роботи в найближчому майбутньому буде в транспортному машинобудуванні та будівництві. Адже нам доведеться перебудовувати, а то і будувати заново практично всю інфраструктуру країни.
Слова роботодавців підтверджують і опитування самих українців. Так, за даними березневого дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter України (hh.ua), швидше за все роботу знаходять продавці, представники ІТ, логістики, мас-медіа і у важкій промисловості.
Причому найвищий показник працевлаштування відзначений у важкій промисловості — 26% респондентів з числа опитаних знайшли роботу протягом двох або кількох тижнів. У сфері логістики і транспорту ситуація схожа — нове місце швидко знайшлося для 19% респондентів.
Найважче знайти роботу в держсекторі, сфері телекомунікацій, нафтогазовидобування та фінансовому секторі.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу