Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Українці зможуть перестрахуватися від безробіття

10.04.2017

Полювання на дефіцитних фахівців оголосили українські роботодавці.

Кого шукають

В Держслужбі зайнятості констатують брак досвідчених техніків, механіків, агрономів для аграрних холдингів. Наприклад, згідно за даними бази вакансій сайту Work.ua зараз в Миколаївській області агрономові-консультанту з ходу пропонують 10 тис. грн. плюс розвозка до місця роботи.

Нагадаємо, що днями Кабмін назвав професію «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» однією з трьох найважливіших для вітчизняного ринку праці. На підготовку таких фахівців (сантехніків та майстрів швейної справи) уряд виділяє в 2017 році 50 млн грн.

При середній зарплаті в 6-8 тис. грн. для пересічних трактористів можна знайти пропозиції і по 15 тис. грн. для фахівця широкого профілю (тракторист-механізатор і комбайнер зі знанням імпортної техніки). З минулого року Міністерство освіти і науки затверджує перелік професій, які мають загальнодержавне значення. У листопаді 2016-го були визначені 19 таких спеціальностей.

Крім токарів і фрезерувальників серед них значаться, зокрема, наладчики верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; верстатники деревообробних верстатів і верстатники широкого профілю; помічники машиністів тепловозів і електровозів; слюсарі з ремонту дорожньо-будівельної техніки та інші.

Є в списку також професії бджоляра і виноградаря. Професія бджоляра перспективна тому, що Україна стає провідним експортером меду в Євросоюз. Що ж стосується виноградарів, то в минулому році на 44 учня ПТУ вже існувало 1622 вільні вакансії.

Список професій загальнодержавного значення буде затверджуватися щорічно, починаючи з 2017 р. з урахуванням потреб ринку праці.

З прицілом на майбутнє

Технічні спеціальності в Україні втрачають популярність, особливо серед молоді.

Нинішні специ йдуть на пенсію, що лише посилює дефіцит кваліфікованих робітників. За словами експертів, ця проблема особливо гостро постане, коли в Україну масово прийдуть іноземні інвестори і почнуть відкривати тут свої виробничі майданчики.

У найближчі роки збережеться гостра потреба в сварщиках, слюсарях, фрезеровщиках, технологів. Буде відчуватися нестача кадрів на таких посадах як виробничий майстер, бригадир.

Будуть затребувані фахівці в переробній промисловості. Причому не тільки в харчопромі, але і в інших галузях.

У Федерації роботодавців додають, що багато роботи в найближчому майбутньому буде в транспортному машинобудуванні та будівництві. Адже нам доведеться перебудовувати, а то і будувати заново практично всю інфраструктуру країни.

Слова роботодавців підтверджують і опитування самих українців. Так, за даними березневого дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter України (hh.ua), швидше за все роботу знаходять продавці, представники ІТ, логістики, мас-медіа і у важкій промисловості.

Причому найвищий показник працевлаштування відзначений у важкій промисловості — 26% респондентів з числа опитаних знайшли роботу протягом двох або кількох тижнів. У сфері логістики і транспорту ситуація схожа — нове місце швидко знайшлося для 19% респондентів.

Найважче знайти роботу в держсекторі, сфері телекомунікацій, нафтогазовидобування та фінансовому секторі.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали