Працевлаштування особи з інвалідністю: чи треба атестувати робоче місце?
Законодавство не передбачає спеціальної атестації робочого місця, організованого для працівника, якому встановлена інвалідність. Загальним для підприємств, які використовують працю осіб з інвалідністю, є обов'язок створювати для них умови праці. При цьому слід урахувати рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальні програми реабілітації. Окрім того, потрібно вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.
Ну а робочі місця для осіб з інвалідністю можуть бути звичайними та спеціальними.
Звичайне робоче місце особи з інвалідністю - це місце або виробнича ділянка постійного чи тимчасового знаходження особи у процесі трудової діяльності на підприємствах. А ось спеціальне робоче місце - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі, яка потребує додаткових заходів з організації праці особи з урахуванням її індивідуальних функціональних можливостей, обумовлених інвалідністю. Ці можливості реалізують шляхом пристосування основного і додаткового устаткування, технічного обладнання.
Саму ж атестацію робочих місць за умовами праці проводять на загальних підставах згідно з Порядком № 442. Варто пам'ятати, що проводить її атестаційна комісія, чий склад і повноваження визначає керівник підприємства у своєму наказі. Комісію створюють із працівників підприємства. Атестацію здійснюють у строки, установлені в колективному договорі, але не рідше 1 разу на 5 років.
rv.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу