Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Будуємо ефективну команду: способи згуртування колективу

Редакція

03.05.2018 6295 0 0

Сучасному керівникові доводиться докладати чимало зусиль і витрачати дорогоцінний час на те, щоб об'єднати колектив працівників у єдину команду та мотивувати її на досягнення високих результатів. Тренінги з тімбілдингу підвищують мотивацію співробітників, зміцнюють їх лояльність до компанії та керівництва, мінімізують кількість конфліктів. Які найпоширеніші способи згуртування колективу?

Різні завдання – різні способи

Форми проведення тренінгів із командоутворення найрізноманітніші і спрямовані на досягнення різних цілей. Ефективними можуть бути заняття, орієнтовані на розвиток у співробітників здатності приймати правильні рішення у складній ситуації, усвідомлення відповідальності не тільки за свою, а й за колективну діяльність, на підвищення стресостійкості, розуміння і прийняття цінностей і принципів роботи компанії.

Екстрим-тренінги

Українські компанії для того, щоб об'єднати колектив та налагодити дружні відносини в команді, дедалі частіше почали використовувати методику екстрим-тренінгу. Його метою є формування командного духу, стресостійкості, налагодження взаємодії між учасниками поза межами робочих місць.

Методика тренінгу передбачає вихід зі своєї зони комфорту і зміни поведінки працівників в екстремальних умовах. Зазвичай такого типу тренінги проводяться поза межами офісу і навіть міста. Місцем для випробувань можуть стати ліс, водойма, гориста місцевість. Для учасників можуть бути запропоновані різні сценарії дій: квест, екстремальний спуск на байдарках, виживання в польових умовах, участь у командних іграх, вирішення спільних завдань тощо.

Після спільного подолання перешкод в умовах дикої природи − підйому на гору або форсування річки − виникає ефект співпраці пліч-о-пліч. Коли учасники опиняються в ситуації, де впоратися з труднощами самотужки неможливо, вони на підсвідомому рівні відчувають переваги роботи в команді. Змінюються і самі методи спілкування між учасниками. Якщо в звичайному житті люди спілкуються за принципом «начальник – підлеглий», то під час тренінгу ця дистанція в прямому сенсі слова скорочується. До того ж будь-які випробування допомагають проявити лідерські якості. Якщо колектив бачить, що керівник − лідер не тільки в бізнесі, але і в неформальній ситуації, довіра до нього зростає.

Спільне проходження всіх етапів екстрим-тренінгу забезпечує згуртування команди, зняття психологічної напруги в колективі, покращання комунікацій між працівниками, а також навчає співробітників домовлятися між собою, що може стати запорукою командної роботи на результат. Також кожен з учасників може кинути виклик самому собі і перевірити свої сили та можливості як командний гравець.

Корпоративні пікніки

Досить часто спільні виїзди працівників підприємств на корпоративні пікніки або мандрівки мальовничими місцями можуть стати елементами внутрішнього корпоративного піару та сприяти покращанню неформального спілкування між учасниками команди. Колеги можуть подивитися один на одного іншими очима поза межами офісних стін, зблизитися та покращити дружню атмосферу в колективі.

Приводами для спільного відпочинку може бути вдало підписаний контракт, проходження аудиту, корпоративні свята (день народження компанії, професійні свята).

Виїзди на природу можуть також передбачати колективні ігри для працівників фірми (футбол, творчі майстер-класи, спортивні змагання тощо). Після проведення таких виїздів серед працівників може з'явитися більше довіри один до одного, відбудеться подолання комунікаційних бар'єрів під час роботи в команді, наприклад, під час участі у спільних спортивних змаганнях. А також колектив довго зможе ділитися між собою враженнями від поїздки, що значно покращуватиме міжособистісну взаємодію між працівниками.

Спортивні змагання

Спортивні змагання членів колективу з боротьби, важкої атлетики, футболу тощо можуть показати як неформальних лідерів, так і розкрити приховані таланти рядових співробітників, які не звикли виконувати роботу напоказ. Часто переможцям у таких змаганнях керівництво передбачає цінні подарунки, які слугують стимулом для подальших досягнень і сприяють самоствердженню працівника в колективі.  Окрім того, за кожного з учасників змагань можуть вболівати співробітники. Це можуть бути або колеги з відділу, друзі серед працівників усієї компанії чи вболівальники, обрані методом жеребкування.

Досвід, отриманий під час тренінгів, об'єднує людей і може бути перенесений ними на трудові відносини. Співробітники, які проявили в ігрових ситуаціях організаторські здібності, зміцнюють позиції неформальних лідерів. Освоєні різноманітні методи групового рішення задач − мозковий штурм, прийоми планування і контролю виконання наміченого − починають активно застосовуватися при вирішенні робочих проблем.

Орієнтованість людей при виконанні завдань на розуміння один одного без слів стає основою для встановлення особливих довірчих відносин в колективі.

Основне завдання сучасного тімбілдингу – навчити співробітників працювати в команді. Для того щоб створити позитивну робочу атмосферу та досягти продуктивної співпраці, знадобиться як фізичне, так і психологічне здоров'я працівників.

https://devisu.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали