Стало відомо, як крадуть гроші при банківських операціях
11.08.2016 386 0 0
Українська міжбанківська Асоціація ЕМА підготувала звіт з платіжного шахрайства в Україні.
Шахрайство у платіжних операціях через банківські системи поділяється на те, яке здійснюється через банкомати та те, яке здійснюється через Інтернет.
Шахрайство з банкоматами
Минулого року було зафіксовано 28 випадків івс-дроппінгу.
Івс-дроппінг – метод зчитування картки, коли зловмисники роблять отвір під карт-рідером, маскують його наклейкою з логотипом банку та підключаються до комунікаційної мережі банкомату.
Випадків кеш-треппінгу у 2015 зафіксовано 989 випадків.
Кеш-треппінг – захват грошей, коли накладку з липкою стрічкою приклеюють на проріз для видачі готівки. Гроші приклеюються, людина думає, що банкомат поломаний та відходить, а шахрай знімає наліпку та забирає гроші.
Методом скіммінгу шахраї скористувалися 72 рази.
Скіммінг – встановлення накладок на клавіатуру, карт-рідер чи кабель банкомату.
Шахрайство через Інтернет
Випадків фішингу у 2015 році було зафіксовано 38.
Фішинг – вид шахрайства, , метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування або обміну валюти, інтернет-магазинів. Шахраї використовують усілякі виверти, які найчастіше змушують користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані — наприклад, посилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.
Вішингових дзвінків шахраї здійснили 2771.
Вішинг – телефонне шахрайство, за якого у клієнтів банків крадуть конфіденційну інформацію.
Джерело: http://ckp.in.ua/uncategorized/11439
Коментарі до матеріалу