Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців до 4 березня 2026 року
«Це дуже важливе рішення, яке стосується 4,2 млн осіб (переважно дітей, жінок, людей похилого віку)», – повідомив Д. Гетманцев.
Воно продовжує строк дії прав, наданих українцям у березні 2022 року – на проживання, освіту, соціальну, медичну та іншу допомогу, доступ до ринку праці.
«Ми всі мріємо про швидше настання миру та відновлення умов для безпечного життя на рідній землі. Але будемо відверті: у багатьох випадках нині це або дуже складно, або неможливо»,.– зауважує Д. Гетманцев.
По-перше – через триваючі активні бойові дії. Лінія фронту має протяжність понад 1 тис. км. Щодня збільшується площа територій, засмічених вибухонебезпечними предметами, і розмінування там недоступно з безпекових міркувань. Сьогодні є райони, де ми вимушені приймати рішення про обов’язкову евакуацію.
По-друге, частина наших біженців походить з місць, які залишаються тимчасово окупованими, або вщент зруйнованими.
По-третє, навіть на звільнених територіях треба багато ще зробити в частині відновлення житла, інфраструктури (насамперед, соціальної), створення робочих місць, щоб люди після повернення мали де заробляти собі на життя, вчити дітей, отримувати у разі необхідності медичну допомогу та різні послуги. Нагадаю, що за оцінками Світового банку та Єврокомісії, у 2024 році Україні необхідні 15,3 млрд доларів на так звані «критичні проєкти відновлення», а різниця між цими розрахунками та наявним ресурсом складає понад 10 млрд. доларів.
«Тому вдячні керівництву ЄС за рішення, прийняте на підтримку мільйонів українців, які знайшли захист від війни на території Європейського Союзу», – підсумовує депутат.
Д. Гетманцев
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу