Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи складно запустити стартап в Україні?

Редакція

16.12.2016 149 0 0

Незважаючи на складні економічні умови, стартапів в Україні з кожним роком стає все більше. Про складнощі запуску стартапу в Україні, популярних стартапи та виживання українських стартапів за кордоном читайте в нашому експертному огляді.

За даними GrowthUP Group, в 2015 році український ринок інноваційних бізнес-проектів зріс на 20-30%. Хоча не всі стартап-проекти доходять до стадії продажу продуктів, така тенденція позитивно впливає на розвиток економіки країни, формує її позитивний інвестиційний імідж і дозволяє молодим бізнесменам реалізувати свою комерційну ідею.

І все ж запустити стартап в Україні не так просто. При чому це стосується не тільки нашої країни, але і перспектив молодих амбітних підприємців за кордоном.

Ідея повинна бути своєчасною і привабливою

Як і будь-який проект, стартап в Україні починається з того, що 2-3 людини (іноді один) генерують ідею.

Ця ідея повинна бути неодмінно своєчасною, актуальною і корисною.

Після цього стартаперів чекає копітка робота і маса труднощів.

Найбільші складнощі, мабуть, в розумінні того, навіщо ти запускаєш цей проект, для якої цільової аудиторії, як це буде приносити прибуток і як вижити на ринку. Більш того, навіть якщо тобі здається, що ти все продумав і написав бізнес-план — це ще не гарантує того, що «потрапив в яблучко. Ринок дуже швидкоплинний, і по-справжньому знайти «свій продукт» можна тільки в процесі роботи.

Вигідний стартап: попит на IT-продукти та інноваційні рішення

Зараз в Україні найпопулярніші ідеї, пов'язані з створенням різних девайсів, систем підключення до Інтернету, інтернет-іграшки, різноманітні технічні рішення для ведення електронної торгівлі, а також ідеї, які вдосконалюють роботу з серверами і сайтами. Але стартап – це не тільки IT-сфера, а й інші нові ефективні рішення в бізнесі.

На ідеї складності реалізації інноваційного бізнес-проекту не закінчуються. Оскільки, як і в будь-якому бізнесі, виникає маса питань, формулювання нових завдань, розподіл ресурсів та організація роботи команди.

Менторами можуть стати навіть бабусі в метро

Щоб інноваційний проект став успішним швидше, молодим підприємцям необхідний ментор – для мотивації і підтримання правильного бізнес-курсу. Хоча, якщо вистачає натхнення і віри, то можна обійтися і без наставника.

Якщо ментора вдало підібрати, то він зможе прискорити доведення стартапу до етапу продажу. Загалом, залучати наставника чи ні — це індивідуально. Якщо немає досвіду в продажах або у сфері, в якій реалізується стартап, то варто звернутися до консультанта. Ментор прискорює доведення стартапу до процесу продажу в рази. А також допомагає «виплисти», якщо ідея зайшла в глухий кут.

Стартовий капітал — потрібен

Будь-який стартап в Україні, якими б райдужними та інноваційними не були б ідеї не може обійтися без стартового капіталу та інвестицій.

Для того, щоб агентство запрацювало необхідно, було на старті мати 150 тисяч гривень на півроку.

Якщо немає початкового капіталу, втілити інноваційний бізнес-проект в життя неможливо – гроші потрібні для того, щоб забезпечувати повноцінну роботу команди.

Чи легко знайти інвестора в Україні?

Інвестиції для реалізації ідеї в Україні знайти можна. Щоправда, ідея повинна бути хороша і протестована – це означає, що потрібно провести дослідження аудиторії і її запитів.

Повинен бути матеріал для роботи. І розуміння того, що продукт має попит і його купують. Тоді інвестора знайти навіть дуже легко. А ось, коли є тільки ідея, нічим не підкріплена, і не протестована на потенційних покупців, то знайти інвестиції нереально.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали