Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки

Роз’яснення
27.06.2025

Мінекономіки затвердило черговий розподіл коштів за програмою компенсації 25 % вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання. За результатами заявок, поданих у травні, 50 агровиробників отримають компенсацію на загальну суму понад 6,8 млн грн.

«У травні ще 50 аграрних підприємств подали заявки на компенсацію за придбані 65 одиниць української сільгосптехніки загальною вартістю понад 27 млн грн. Держава компенсує їм понад 6,8 млн грн. Програма компенсації 25 % вартості (без ПДВ), як інструмент політики розвитку виробників «Зроблено в Україні», системно формує додатковий внутрішній попит на українську агротехніку та обладнання, що означає нові замовлення для підприємств, зростання завантаження виробництва і стабільну зайнятість для працівників. Для аграріїв – це дієвий механізм оновлення технічного парку на вигідних умовах. Нагадаю, програма працює протягом усього року, хоча для виплат у межах поточного бюджету заявки приймаються до 1 грудня. Тож є час та можливості й покупку запланувати, і компенсацію за неї отримати. Але зволікати не варто» – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Агровиробники придбали широкий спектр сільгосптехніки та обладнання українського виробництва: культиватори різних типів, сівалки, обприскувачі, борони, подрібнювачі, плуги, автомобільні ваги, котки, вакуумні напівпричепи-цистерни, розкидачі добрив, елеваторні підйомники для зерна, бункери-накопичувачі, обладнання для утримання дійного стада, маніпулятори та додаткове обладнання.

Загалом в травні до програми долучилися агропідприємства з 17 областей України. Найбільше заявок подали аграрії:

  • з Дніпропетровської області – 7 заявок;
  • Миколаївської області – 6;
  • Київської та Черкаської областей – по 5.

Виплати компенсацій за поданими заявками здійснюватимуться через 9 банків – учасників програми. Найбільші обсяги компенсацій будуть перераховані через:

  • «Укргазбанк» – 2,89 млн грн,
  • «ПриватБанк» – 2,46 млн грн,
  • «Укрексімбанк» – 0,83 млн грн.

Загалом в програмі беруть участь34 банки.

Нагадаємо, на початку квітня уряд змінив правила участі у програмі компенсації 25 % вартості (без ПДВ) української сільськогосподарської техніки та обладнання: тепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

У 2024 році за програмою компенсації 25 % було придбано 5 311 одиниць техніки на суму понад 4,2 млрд грн. Держава компенсувала майже 877 млн грн.

Як працює програма

Компенсація 25 % вартості (без ПДВ) надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60  % українських матеріалів та комплектуючих. Для окремих категорій – комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів діють спеціальні умови.

Агровиробники, щоб скористатися програмою компенсації 25 % вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк.

Станом на червень в Переліку 13 807 технічних найменувань від 157 виробників. Перелік постійно розширюється – нещодавно долучилися 10 нових виробників та було додано 524 нові найменування. Відповідність виробників встановлюється згідно з критеріями, зазначеними у постанові КМУ від 01.03.2017 № 130.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавзаявку на офіційному сайті Міністерства.

Програма діє відповідно до Постанови № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.

Мінекономіки

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
22.07.2025
Топ-10 вакансій від Центру зайнятості у 2025 році
У 2025 році Державна служба зайнятості пропонувала 231 тис. вакансій із зарплатами до 230 тисяч гривень на місяць.  Більше за темою: Повідомлення про вакансії за формою № 3-ПН: заповнюємо правильно Шукачі роботи могли обрати вакансію за 3303 професіями.  Ми відібрали найбільш популярні п...
22.07.2025
Рада бізнес-омбудсмена підтримує захист бізнесу від зловживань у кримінальному процесі
Законопроєкт, зареєстрований у січні 2025 року, передбачає важливі зміни до Кримінального процесуального кодексу, які мають зменшити простір для зловживань з боку правоохоронних органів – зокрема, щодо арешту та повернення майна, зловживання процесуальними правами, прав потерпілих та ефективно...
22.07.2025
Інтегровано системи обліку медичного канабісу та ЕСОЗ
В Україні відбулася інтеграція системи обліку медичного канабісу та ЕСОЗ для прозорого та контрольованого обігу препаратів медичного канабісу. Більше за темою: Медичні відходи: новий порядок управління Нещодавно відбулася технічна інтеграція електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОР...
Кращі матеріали