Система інтегрованого довкіллєвого дозволу або як запроваджується новий рівень ековідповідальності
В Україні запроваджується система інтегрованого довкіллєвого дозволу (далі – ІДД). Він стане ключовим інструментом екологічного регулювання промислової діяльності, який забезпечить комплексний підхід до контролю за впливом промислових підприємств на довкілля. Система ІДД узгоджується з міжнародними зобов’язаннями України та передовою практикою у сфері інтегрованого запобігання та контролю забруднення.
Закон від 16.07.2024 № 3855-IX «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» (набрання чинності відбудеться 08.08.2025) зобов’язує підприємства використовувати найкращі доступні технології та методи управління – тобто ті, що мінімізують шкоду для довкілля. Зокрема, дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та здійснення операцій з оброблення відходів, отримані операторами установок, будуть замінені на єдиний інтегрований довкіллєвий дозвіл.
З метою обговорення основних етапів впровадження ІДД в Україні Міндовкілля провело робочу нараду з представниками органів місцевого самоврядування.
За словами директора Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля Богдана Семененка, перехід на ІДД не лише зменшить бюрократичне навантаження, а й сприятиме впровадженню інноваційних, екологічно чистих технологій, які повністю відповідають сталим практикам ЄС.
Зокрема, для бізнесу зменшиться паперова тяганина, спрощення процедури, а також з'явиться стимул модернізуватися.
Представник проєкту GIZ Андрій Гунько повідомив, що вже в квітні 2025 року стартує серія тренінгів, які допоможуть місцевим органам влади ефективно адаптуватися до нових екологічних вимог. Експертну підтримку в цьому процесі надає проєкт «Найкращі доступні технології та методи управління для України», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.
Крім того, 19 лютого в Києві відбудеться круглий стіл, де всі охочі зможуть поставити запитання та отримати роз’яснення щодо нової системи екологічного регулювання.
Міндовкілля
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу