Символіка громадських обʼєднань: значення, види та вимоги
Більше за темою:
Алгоритм державної реєстрації символіки громадського обʼєднання
Символіка в нашому суспільстві відіграє важливу роль. Зокрема йдеться про сприйняття та комунікації ідентичності, цінностей та ідеалів, які можуть мати різне значення для тих чи інших людей в різних контекстах.
Поняття «символіка» означає сукупність символів, які використовуються певною групою осіб, організацією, громадським чи політичним утворенням, державою тощо. Тобто це елемент візуальної ідентичності, який допомагає виділитися серед інших, підкреслити свої цінності та місію, а також налагодити звʼязок з аудиторією.
Насамперед слід зазначити, що символіка громадських об’єднань затверджується уповноваженим статутним органом громадського обʼєднання в порядку, визначеному його статутом та підлягає реєстрації відповідно до Закону від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Види символіки громадського об’єднання:
- емблема;
- прапор.
Символіка громадського об’єднання не повинна відтворювати:
- державні символи України;
- інші офіційні символи чи знаки, які використовуються державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, державні та інші нагороди, печатки та інші відмітні знаки цих органів;
- державні герби, прапори або офіційні назви інших держав;
- ім’я або зображення фізичної особи без письмової згоди такої особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом;
- інші символи та знаки, використання яких обмежено законом.
Водночас зазначаємо, що у символіці громадського об’єднання не може використовуватися символіка російської імперської політики, символіка комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, символіка воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну.
Символіка громадського об’єднання має відрізнятися від зображення вже зареєстрованої символіки іншого громадського об’єднання.
Опис символіки має відповідати таким вимогам:
- містити інформацію про кольори, масштаби та пропорції елементів символіки;
- містити інформацію про повне або скорочене найменування громадського об’єднання (визначене статутом громадського об’єднання);
- відповідати зображенню символіки.
Зображення символіки повинно містити повне або скорочене найменування громадського об’єднання.
Для державної реєстрації символіки подаються зображення та опис символіки у паперовій та електронній (файл zip архіву) формах.
Громадське об’єднання має право на використання власної символіки з дня її реєстрації. Забороняється використання зареєстрованої символіки громадського об’єднання фізичними та юридичними особами без згоди такого об’єднання та для цілей, не пов’язаних з діяльністю такого громадського об’єднання.
Власну символіку може мати лише громадське об’єднання зі статусом юридичної особи.
Реєстр символік громадських формувань доступний за посиланням.
Мін’юст
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу