Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

«Зроблено в Україні» – повний перелік інструментів підтримки бізнесу

Важливо
26.09.2024

Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для  розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари. Адже підтримка виробників – це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ. 

Політика «Зроблено в Україні» містить в собі наступні інструменти підтримки бізнесу: 

Програма «Доступні кредити 5-7-9 %» 

Наразі фокус програми сконцентровано на інвестиційних цілях. Крім того, вона дозволяє бізнесу та населенню відновлювати власні енергетичні спроможності. Зокрема  бізнес може її коштом  придбати та встановити електрогенераційні установки на газу. Сума пільгового кредиту – до 150 млн грн, строк кредитування – до 10 років.  

Також діє програма «Доступні кредити 5-7-9 %» для ОСББ та ЖБК. Сума такого кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7 % річних. 

Програма компенсацій аграріям за придбання техніки та обладнання українського виробництва 

Держава через уповноважені банки компенсує аграріям, які купують техніку та обладнання українського виробництва до 25 % їх вартості. При цьому локалізація виробництва такої техніки чи обладнання має перевищувати 60 %. 

Грантова програма на розвиток переробних підприємств 

Для переробних підприємств держава надає гранти на суму до 8 млн грн в розмірі до 50 % вартості проєкту з розвитку переробки, а для підприємств звільнених територій чи виробників дронів – до 80 %.  

Грантова програма «Власна справа» 

В рамках цієї програми підприємці можуть отримати гранти на відкриття чи розвиток власної справи за умови створення нових робочих місць. Кошти можуть бути використані, зокрема, на придбання обладнання, закупівлю сировини, оренду приміщення  тощо.  

Програма грантів для ветеранів та ветеранок, їхніх дружин і чоловіків 

Ветерани та ветеранки, їхні дружини чи чоловіки можуть отримати грант до 1 млн грн чи до 500 тисяч відповідно на старт або розвиток бізнесу. Умови програми також передбачають створення нових робочих місць. 

Програма доступного іпотечного кредитування єОселя 

Програма передбачає надання пільгових кредитів для військовослужбовців та силовиків, медичних педагогічних та науково-педагогічних працівників під 3 % річних. Для інших громадян, які не мають власного житла, або потребують покращання житлових умов – під 7 %. 

Ця програма виконує не лише соціальну функцію, але і стимулює розвиток будівництва, виробництва будівельних матеріалів  та супутніх галузей. 

Локалізація 

При закупівлях через тендерні процедури міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту і продукції енергетичного машинобудування вимагається не менше 20 % української складової. Уряд  планує і надалі розширювати вимоги до локалізації на нові категорії товарів, у тому числі на оборонні закупівлі. 

Підтримка несировинного експорту 

Експортно-кредитне агентство України підтримує несировинний експорт. В середньому одна гривня страхової відповідальності ЕКА приносить більше 11 грн майбутньої експортної виручки. 

Розвиток індустріальних парків 

Програма передбачає фінансування до 150 млн грн для забезпечення будівництва необхідної інфраструктури Індустріальних парків. Кошти надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50 % кошторисної вартості робіт, таких як облаштування території або будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Також програма передбачає компенсацію до 50 % вартості приєднання до електромереж. Для деокупованих територій держава покриває 80 % вартості. 

Офіси «Зроблено в Україні» 

Для малого і мікробізнесу доступні також консультації щодо програм підтримки в регіональних офісах «Зроблено в Україні». Це – мережа просторів, які надаватимуть весь комплекс послуг — від інформування і до практичної допомоги. 

Програма «Шкільний автобус»  

Щороку Уряд закладає в бюджет близько 1 млрд грн для закупівлі шкільних автобусів українського виробництва. Розподіл цих грошей між областями відбувся пропорційно кількості учнів, які потребують підвезення до закладів освіти. Програма виконує подвійну функцію – соціальну та стимулює українське машинобудування. 

Маркування товарів «Зроблено в Україні» 

В рамках політики «Зроблено в Україні» держава стимулює попит на товари українського виробництва. Зокрема, локальні виробники можуть маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні». Завантажити логотип, наліпки для маркування та брендбук можна за посиланням.

Мінекономіки


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали