Більше за темою:
Оренда комунального майна: нюанси укладення договору
Чи можна здавати в оренду приміщення, яке було надано в позичку
«Громади виступатимуть замовниками будівництва. Документація розроблятиметься на основі готових проєктних рішень, що значно прискорить та здешевить процес», – зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами Голови Уряду, в першу чергу муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, ВПО, діти-сироти, вчителі, лікарі, комунальники.
Уряд визначив чіткі критерії як для отримувачів житла, так і для самих помешкань. Зокрема, встановлено норму – 40 м2 на родину з двох осіб. Квартири мають бути придатними для проживання, з умеблюванням та наявністю побутової техніки.
Прем’єр-міністр підкреслив, що орендна плата визначатиметься за спеціальною формулою з урахуванням соціально-економічних умов конкретного регіону.
«Ставка набагато нижча за ринкову і тому доступна для родин з невеликим достатком. Орієнтовно в місяць за оренду однокімнатної квартири люди платитимуть близько 6 тисяч грн», – зазначив Прем’єр-міністр і додав, що проєкт фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові кошти партнерів.
Завдяки реалізації експериментального проєкту громадяни, які цього потребують, будуть забезпечені житлом. Це також сприятиме інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади та створить додаткові стимули для повернення українців на Батьківщину.
Крім того, Денис Шмигаль повідомив, що завдяки підтримці Світового банку в межах проекту HOPE, Урядом також прийняте рішення щодо спрямування 540 млн грн громадам Запоріжжя, Миколаєва, Ізюма, Бучі та Макарова. Зазначені ресурси будуть інвестовані в ремонти майже 200 багатоквартирних будинків, які пошкодили російські терористи.
КМУ